14.05.2017 14:20 CET
2 : 2
(1:1)

DAC Dunajská Streda - ŠPORT Podbrezová 2:2

Výborný duel plný gólov a v skvelej atmosfére. Taký videli diváci v Dunajskej Strede, kde sa hralo o dôležité body v boji o pohárové priečky. Hoci DAC dvakrát viedol, napokon sa zrodila remíza 2:2. Tá hrá viac do karát pre Podbrezovú.

Už prvý polčas priniesol veľmi slušný futbal, veď Európsku ligu si chce zahrať každý. Hostia sa radovali po akcii Viazanka z prvého gólu, ale rozhodca ho neuznal. Trestal tak po dvadsiatich minútach Šafranko, ktorý sa presadil aj vďaka teču - 1:0. O pár minút sa však hralo odznova, pretože Mikuš mal dobrú možnosť a rozvlnil sieť - 1:1. Lopta sa k nemu odrazila po strele Bernadinu - 1:1. Viazanko neskôr z hranice šestnástky namieril tesne nad. V 37.minúte sa stal hrdinom "Železiarov" Turňa, ktorý dokázal v poslednej chvíli odkopnúť loptu na roh pred Vidom. V závere dejstva sa Podio dostal k niekoľkým priamym kopom, ďalšie dve šance však neprišli po nich.

Po pauze sa už nehral hurá systém, tímy si dávali pozor na chyby. Až minúty osmelili ofenzívne chúťky oboch celkov a opäť sa tešili domáci hráči. Aktívny Šafranko našiel Vidu a ten z hranice päťky prekonal Kuciaka- 2:1. Hostia si však opäť nechali len chvíľku čas na rozmyslenie, ako budú reagovať na daný stav. Podio totiž poslal veľmi peknú loptu z diaľky, trafil do brvna a lopta sa od neho odrazila do brankára Slávika. Zvonila ešte aj žrď, ale Bernadina bojovnosťou predskočil súpera, čím vyrovnal na 2:2. Veľké príležitosti priniesol začiatok posledných desiatich minút riadnej hracej doby. Na pozore sa musel mať Kuciak, ktorý zneškodnil šancu Mervóa a potom mieril na druhej strane Kochan v dobrej šanci nad. DAC ešte v závere stretnutia súpera zatlačil, ale viac sa toho neudialo. Tímy si body podelili a spokojnejší budú určite hostia.

Autor: Ľubomír Hudačko