08.04.2017 15:30 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:0

Veľká výhra pre Dunajskú Stredu. Tá v búrlivej atmosfére proti Slovanu dokázala súpera zdolať gólom z 92. minúty. Hrdinom sa po štandardke stal Pavol Šafranko, negatívne však zaujalo aj vyčíňanie návštevníkov zápasu z hlavného mesta.

Neuplynula ani štvrťhodina hry a z hosťujúceho sektora boli vykázaní návštevníci z Bratislavy. Neprišli totiž povzbudovať, ale hrať sa s pyrotechnikou, čo domácim usporiadateľom nevoňalo. Nechýbala tak potýčka s políciou a vytrhnuté sedačky, hra bola navyše prerušená. Viac sa teda toho odohrávalo v hľadisku, ako na ihrisku. DAC sa snažil vytiahnuť pred súperom zvučného mena, ale zaujali len platonické strely na oboch stranách v podaní Pačindu či Soumaha. Potom sa až 5 minút pred koncom polčasu pripomenul Oršula, ale Slávikovu bránu príliš neprevetral. O minútu mal šancu domáci tím, ale Ljubičič sám Muchom nedal. Aj preto sa skončil polčas bez gólov.

Hra medzi šestnástkami pokračovala aj po prestávke, dlho predlho sa hrala len vyrovnaná šachová partia. Hojný počet divákov na tribúnach si nie a nie prísť na svoje, dobrý deň nemali útočníci, ale defenzíva na jednej i druhej strane. Presne 7139 ľudí na štadióne videlo Pačindov priamy kop približne okolo hodiny hry, ale Mucha si poradil. Viac sa smerom dopredu snažili hostitelia duelu, ale nebolo to ono. Až v 68. minúte sa potom ukázali hostia, ale Priskin hlavičkoval vedľa brány. Keď sa už zdalo, že tímy si body rozdelia, prišla ešte štandardka v nadstavenom čase pre DAC. Davis namieril center presne na hlavu Šafranka a ten potešil divákov gólom od žrde. Stav 1:0 sa už nemal kedy meniť, víťazstvo ostalo doma. Slovan stratil prepotrebné body v boji o titul, čo nahráva prvej Žiline.

Autor: Ľubomír Hudačko