07.05.2016 19:00 CET
3 : 0
(1:0)

Spartak Trnava - Zemplín Michalovce 3:0

Spartak Trnava porazil v 31. Kole Zemplín Michalovce vysoko 3:0 (1:0). Domáci si tak upevnili pozíciu na štvrtom mieste v tabuľke, čo znamená pohárovú účasť.

V 21. minúte nevyšiel Trnave signál z priameho kopu. K odrazenej Čonkovej lopte sa dostal Schranz a sám pred Kelemenom nezaváhal - 1:0. V 30. minúte neprešiel Baézov center a bol z toho roh pre domácich. Lopta z neho sa dostala na hranicu šestnástky a Mikovič ju napálil mimo brány. V 34. minúte Ježova technická strela mierila k tyči, no nemierila medzi tri žrde. Kelemen sa hádzať ani nemusel. V 39. minúte Baéz prebral loptu v strede poľa, Kadlec ju v behu napálil do bočnej siete. Niektorí diváci na opačnej strane videli zle a chvíľu oslavovali gól. V 44. minúte sa k strele odhodlal Čonka. Ani na dva razy neprestrelil hradbu tiel Michalovčanov.

V 55. minúte sa Čonka po ľavej strane pohral s brankárom, našiel pred bránou dobre postaveného Bella, ten ešte posunul na Depetrisa. Argentínčan nezaváhal a dorazil loptu do siete - 2:0. V 59. minúte po akcii Mikoviča Depetris prestrelil Kelemena v - 3:0. V 67. minúte skórovali aj Michalovčania, avšak po ofsajdovej situácii, takže rozhodca ich zásah neuznal. V 76. minúte pri tlaku Spartaka Kadlec poslal loptu na stred šestnástky a Baéz poctivo prekopol bránu. V 78. minúte vystrelil na Jakubecha Sviarchynski. Gólmanovi vypadla lopta z rúk a hostia zahrávali rohový kop. Po jednej nadstavenej minúte zápas skončil.

Spartak Trnava porazil Zemplín Michalovce vysoko 3:0 a potvrdzuje štvrtú, pohárovú priečku v tabuľke.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu