20.05.2016 20:30 CET
3 : 2
(1:2)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:2

V poslednom, 33. kole aktuálneho ročníka Fortunaligy prehrávala Trnava so Zlatými Moravcami 0:2, aby nakoniec vyhrala 3:2 (1:2). Domáci budú hrať pohár.

Trnavskí fanúšikovia sa lúčili so šéfom kotla, ktorý na svojej pozícii pôsobil viac ako desať rokov. V tretej minúte prišla šanca hostí a Kuzma otvoril skóre - 1:0 pre Moravce. V desiatej minúte si Kuzma prebral prihrávku a snažil sa Jakubecha obstreliť. Lopta po zemi tesne minula bránu a do siete ju nedorazil ani Orávik. V jedenástej minúte mala šancu na vyrovnanie aj Trnava. Strela Kadleca z pravej strany skončila v rukách Kováča. V 16. minúte Krznarič ani na dvakrát neprekonal Jakubecha. V 25. minúte séria asi šiestich prihrávok dostala Schranza do šestnástky, ale obrana mu nedovolila viac ako center. Kováč ho chytil. V 36. Minúte Spartakovci prepadli v obrane a hostia mali dosť času zvýšiť skóre. Jakubecha prekonal Orávik. V poslednej minúte prvého polčasu Schranzovi prihral Kadlec. Schranz vnikol do šestnástky a prekonal Kováča - 1:2.

V 53. minúte Kováč nečakal strelu Bella zo strednej vzdialenosti a lopta mu vypadla z rúk. Schranz ju chcel doraziť, ale obrana mu strelu nedovolila. V 58. minúte prebehol po ľavej strane Mikovič a naservíroval gól pre Depetrisa - 2:2. V 66. minúte poslal do vedenia druhým gólom v zápase Ivan Schranz. Po rohu sa dostal k lopte skôr ako gólman Kováč a zakončil hlavou - 3:2. V 73. minúte dobre zasiahol Jakubech, keď chytil strelu z nožničiek. Viac Moravce nevyťažili ani z následného rohu. V 84. minúte sa vo veľkej príležitosti ocitol Kuzma. Sám pred Jakubechom tesne minul bránu.

Spartak Trnava porazil ViON Zlaté Moravce 3:2 (1:2) a obsadil v tabuľke Fortunaligy konečné štvrté miesto.

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu