25.09.2015 20:00 CET
2 : 1
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 2:1

Súboj dvoch 11-bodových mužstiev skončil ziskom troch bodov pred domáci Spartak. Trnava porazila Zlaté Moravce 2:1 (0:0).

Réžiu prvej štvrťhodiny mali na kopačkách podľa papierových predpokladov domáci. V 22. minúte strieľal Casado mimo brány ViON-u. V 25. minúte minul tesne Kamenárovu bránu Glavaš. V Trnave pršalo a dážď silnel. V 36. minúte sa na strelu hotoval Školník, ale lopta odskočila a z príležitosti nebolo nič. V 39. minúte boxoval center z rohu v podaní Mikoviča brankár Moraviec. O minútu nato Majtánovu strelu zvnútra šestnástky zblokovali brániaci hráči. Tawamba zoči voči Nikoličovi volil prihrávku, ktorú však pokazil. Náznak Tawambovej šance v 43. minúte zastavil odmávaný ofsajd. V prvom dejstve mali herne navrch domáci. Vyloženú príležitosť si však nevypracovalo ani jedno z mužstiev, a tak tímy schádzali do kabín za bezgólového stavu.

Už minútu po obrátke prudko pálil Orávik, avšak mimo. V 52. minúte vbehol do šestnástky Tawamba, ktorý prevzal loptu od Orávika a hľadal ešte spoluhráča. Z mráčika nezapršalo. V 53. minúte hostia zahrávali priamy kop, ktorý realizoval Burič. Urobil to dobre, Kamenár sa musel poriadne natiahnuť. O minútu pri rohovom kope Majtán fauloval v šestnástke Marquesa a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Ten bez problémov premenil Tawamba - 1:0 pre hostí. O minutú po ruke v šestnástke na opačnej strane zahrávali penaltu domáci. Z bieleho bodu rozvlnil sieť Godál - 1:1. Spattak si začal vytvárať súvislý tlak. Na konci kombinácie Trnavy bol Halilovič. Hosťujúci brankár musel jeho strelu vyraziť na rohový kop. Nasledovala prízemná strela Majtána. V 73. minúte vyniesli Pintéra na nosidlách. Spartak využil krátku presilovku, po rohu sa lopta odrazila k Mikovičovi, a ten ju z voleja poslal do brány - 2:1. O chvíľu zniesli z ihriska aj Godála a na jeho miesto nastúpil Tóth.

Spartak Trnava porazil ViON Zlaté Moravce 2:1, keď všetky góly padli po polčasovej prestávke.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk