02.10.2015 18:00 CET
2 : 0
(2:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 2:0

Slovan vyhral aj ôsmy zápas so Zlatými Moravcami v rade a minimálne na jeden deň bodovo dostihol druhú Žilinu s 24-mi bodmi.

Prvých desať minút nevideli diváci strelu ani vážnejšiu akciu. V 12. minúte smerovala na bránu ViON-u prvá lopta a tá hneď skončila v sieti. Milinkovič zahral roh z pravej strany do stredu šestnástky, približne na úrovni bieleho bodu hlavičkoval Vittek a jeho hlavička sa od ľavej žrde odrazila do siete - 1:0. Na opačnej strane hlavou odvracal Sekulič. Prvý strelecký pokus prišiel v 20. minúte. Krznarič napriahol z diaľky a netrafil bránu. Orávik takmer prenikol do pokutového územia, no jeho snahu zastavil Podaný. V 28. minúte sa na ľavej strane presadil Vittek, vystrelil a minul bližšiu žrď. V dobrej pozícii hlavičkoval De Souza, ale hlavičkoval nepresne. V 41. minúte Pinter dobre odcentroval z ľavej strany a Tawamba v páde strelil nad. V 45. minúte skončila v bráne aj druhá striela do priestoru troch žrdí v podaní belasých. Milinkovič bol voľný na šestnástke, lopta mu skočila a legionár rozvlnil sieť pri bližšej žrdi - 2:0.

V 50. minúte prišla veľká malá domov Slovana, Mucha zachraňoval pred Tawambom hlavou. V 58. minúte chcel Vittek prehodiť vybehnuvšieho Raniloviča, ale prehodil aj bránu. V 67. minúte sa cez niekoľkých obrancov uvoľnil Tawamba a takmer dostal do čistej šance Orávika. Tomu kúsok chýbal. V 73. minúte si loptu na stred potiahol Milinkovič a tesne minul. V 77. minúte sa cez Salátu uvoľnil Orávik a vyslal prudkú strelu tesne nad brvno. V 82. minúte si loptu, letiacu z rohu, zasekol pri vzdialenejšej žrdi Pintér a v gólovej šanci prestrelil. Strela Oršulu pre zmenu minula ľavý horný roh. Mance v nadstavenom čase už obhadzoval Muchu, no bol v postafení mimo hry. Slovan Bratislava zdolal v zápase plnom nepresností ViON Zlaté Moravce 2:0 (2:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk