28.11.2015 18:20 CET
2 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 2:0

Šláger kola v Žiline mal víťaza v podobe domáceho tímu, keďže šošoni porazili Trnavu 2:0. O všetkom podstatnom sa rozhodlo po zmene strán, kde MŠK vsietil dva zásahy Špalekom a Mihálikom. Týmto víťazstvom sa dostali späť na tretie miesto. Naopak, Spartak nedal gól druhý zápas po sebe a ani druhý šláger za sebou mu nevyšiel podľa predstáv.

Všetko mohlo byť inak, ak by Schranz na začiatku zápasu namieril presnejšie. Vo svojej šanci však strieľal len vedľa brány. Kamenár potom na druhej stranem usel hasiť nepríjemnú strelu Bénesa, ale gólom sa to tiež neskončilo. Diváci sa potom skôr nudili ako bavili, pretože šláger nespĺňal parametre atraktívnej hry. Hralo sa najmä v strede poľa, ktorý sa snažili oba tímy ovládnuť. Volešák mal potom po dvadsiatich minútach hry prácu, kde hasil nepríjemnú ranu Harbu a to v dvoch prípadoch za sebou. Neskôr po polhodine hry mieril nepríjemne Majtán, no šlo to nad bránu. Viac sa pred bránou ukazovali v závere polčasu Trnavčania, ale zmenou skóre neskončila ani Baezova hlavička. Volešák skvele zasiahol na čiare a do kabín sa tak šlo za stavu 0:0.

Aj po zmene strán sa Spartak zahrával so štastenou a taký Halilovič bude rozmýšľať nad tým, čo spálil ešte aj mesiac po zápase. Tutovku namieril vedľa po nahrávke Harbu a preto sa skóre nemenilo a šanca na úvodný zásah ostávala pre oba tím v rovnakej miere. Šancu zahodil aj na druhej strane domáci, pretože Haskič mieril tiež mimo. Hostia sa zdali byť nebezpečnejší, ale v útoku im karta nešla. Platilo preto nedáš-dostaneš, ŽŹilinčania sa prebrali a hneď zaúradovali. Krkolomná akcia cez Bénesa a Wiliama skončila na kopačke Špaleka, ktorý do prázdnej brány musel dať - 1:0. Vyrovnať mohol nešťastník Halilovič, ale neuspel ani v ďalšej šanci. Desať minút pred koncom preto rozhodol Mihalík o tom, že tri body ostanú doma. Jeho ranu po akcii tečoval Nikolič a šošoni viedli už 2:0. Týmto skóre aj dokázali vyhrať duel, naopak, Trnava nedala gól druhý zápas po sebe. V závere totiž neuspel v šanci ani Schranz.

Autor: Ľubomír Hudačko