06.03.2016 17:00 CET
2 : 2
(2:2)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:2

V 22. kole Fortunaligy remizovali domáce Zlaté Moravce so Spartakom Trnava 2:2. Všetky góly padli už do polčasu.

V tretej minúte po výkope Kováča lopta spadla za defenzívu Trnavy. Majkič išiel na Kamenára sám, no gólman zasiahol a zabránil gólu. O minútu nato Nikolič poslal pomalú malú domov a Školnik sa dostával do šance, avšak trafil iba Kamenára. V piatej minúte center z krídla našiel de Souzu a ten otvoril skóre - 1:0. V trinástej minúte Cebara strieľal spred Kamenára do brány, Kamenár vyrazil čo najďalej. V 14. minúte center z pravej strany šestnástky našiel na malom vápne Mihálika, ktorý hlavou vyrovnal - 1:1.

V 27. minúte Perišič v šestnástke nastrelil ruku Baéza a nasledoval pokutový kop. Premenil ho Cebara strelou do opačnej strany, ako padal Kamenár. V 39. minúte Perišič v strede fauloval vo vzdušnom súboji lakťom a po druhej žltej karte ihrisko musel opustiť. V nadstavenom čase prvého dejstva Mikovič poslal prudký nákop do šestnástky. Niekoľko striel bolo zrazených a prebehlo viacero osobných súbojov. Po Mihálikov páde rozhodca ukázal opäť na biely bod. V štvrtej nadstavenej minúte prvého polčasu Depetris penaltu premenil zakončením k žrdi - 2:2.

V 61. minúte sa do lopty z vnútra šestnástky oprel Ivan Schranz a trafil konštrukciu brány. V 75. minúte prenikol Cebara s loptou do šestnástky, kde si ju ešte potiahol a zakončoval na vzdialenejšiu žrď. Kamenár dobrú príležitosť vychytal. Góly viac už nepadali, a tak si ViON Zlaté Moravce so Spartakom Trnava rozdelil po bode za remízu 2:2 (2:2).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu