23.04.2016 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - ŠPORT Podbrezová 1:0

Na Žitnom ostrove hostila Dunajská Streda Podbrezovú. Favorizovaný DAC zdolal železiarov jediným gólom zápasu 1:0 (0:0).

V desiatej minúte ostal Peševski po súboji s protihráčom ležať na trávniku a potreboval opateru lekárov. Viazankov pokus mieril mimo bránu. V 29. minúte sa o najväčšiu šancu doterajšieho priebehu postaral Živković. Spracoval si pas a rozhodol sa pre strelu na Kuciaka. Mierila však meter nad brvno a skóre sa nemenilo. V 32. minúte nastal v šestnástke Dunajskej Stredy veľký chaos. Postaral sa oňho dobiedzajúci Viazanko. Loptu mimo vápna poslal Živkovič. Nasledoval roh hostí. Vypredaný štadión na Žitnom ostrove bol s predvedenou hrou nespokojný a skandoval Budíček, budíček! Pačinda sa uvoľnil a zakončil, akurát, že dva metre nad. Po jednej nadstavenej minúte sa prvý polčas skončil.

V 50. minúte bol Stephens v pokutovom území potiahnutý za dres Krivákom a hlavný arbiter nariadil pokutový kop. Pačinda poslal loptu do ľavej žrde a lopta sa už k nemu neodrazila. V 55. minúte skóroval Ljubičič, keď dobre zareagoval na centrovanú loptu po rohovom kope. Loptu za chrbát Kuciaka poslal hlavou. Nabíjal mu Horváth. V 69. minúte Pačinda prihrával lepšie postavenému Sarrovi. Ten vystrelil z väčšej vzdialenosti a skoro sa mu podarilo skórovať. Jeho radosť prekazilo brvno Kuciakovej brány. V 72. minúte Stephens prihrával nabiehajúcemu Horváthovi, ktorý strieľal z prvej k ľavej žrdi. Kuciak z menšími problémami loptu zachytil. Kuciak si po strele Pačindu pripísal ďalší ľahký zákrok.

Dunajská Streda napriek nepremenenej jedenástke zdolala Podbrezovú 1:0 (0:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.eu