02.08.2015 18:00 CET
1 : 1
(1:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 1:1

Spravodlivá remíza na Žitnom ostrove. Dunajská Streda proti Slovanu doťahovala manko a hoci v závere dokonca mala početnú výhodu, body sa delili. Rozhodli o tom zásahy v prvom polčase v podobe Priskina, resp. Kwina. Spokojnejší však budú určite hostia.

V búrlivej atmosfére sa do hostí Dunajská Streda zahryzla poriadne zhurta a prvú štvrťhodinu súpera prakticky k ničomu vážnemu nepustila. Hralo sa v rýchlom tempe a viac z hry v týchto chvíľach mali jednoznačne domáci. Po piatich minútach peknou strleou lizol brvno Pačinda, no napokon úvod hostia prečkali a boli to oni, ktorí sa dočkali gólového zásahu. Štefánik vysunul dopredu Priskina a ten z ťažkej pozície trafil parádne pod brvno - 0:1.

O tri minúty neskôr mali hostia opäť príležitosť na skórovanie, Štefánikovu šancu však zmaril brankár Tujvel. V 25. minúte vyskúšal pozornosť Krnáča Polievka, strela z 20- metrov brankárovi Slovana nerobila problém. Po polhodine hry sa skóre vyrovnalo vďaka hlavičke Kwina, na ktorú nemal šancu Krnáč zareagovať. Presný center po rohu upravil do siete a bolo 1:1. Takýto skóre sa skončil aj prvý polčas, keďže ďalšia rana Pačindu smerovala v závere opäť iba do brvna.

Po prestávke sa opäť začali viac snažiť domáci a chceli využiť vysokú zápasovú prax belasých. Hnala ich dopredu aj fanúšikovská podpora, šancu mal na zmenu skóre Sarr. Na strane Slovana hrozil najmä neúnavný Milinkovič, ale aj jemu aj Zreľákovi vždy chýbal minimálne jeden krok k úspešnému dotiahnutiu akcie do konca. V 71. minúte dostal výbornú prihrávku v pokutovom území Szarka, obrana však stihla zakročiť. O tri minúty neskôr sa rútil do pokutového územia Sekulič, spätnú prihrávku však Tujvel chytil. Ani nie štvrťhodinu pred koncom musel ísť pod sprchy po druhej žltej karte Sekulič, hoci faul v strede poľa určite nebol úmyselný. DAC tak mal početnú výhodu a mohol z toho ťažiť. Šancu mal Szarka, ale nepochodil a to už bol Slovan vďačný aj za bod. A hlavne v čase, keď sa obrana nestíhala vrátiť dozadu a Jurčo v tutovke mal pred sebou iba brankára. Pošmykol sa však a potom sa pískal ofsajd. Pekná návšteva teda víťaza zápasu nespoznala, hostia budú s bodom aj vzhľadom k početnej nevýhode spokojnejší.

Autor: Ľubomír Hudačko