13.07.2014 17:30 CET
3 : 0
(2:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:0

Favorit svoju pozíciu pred vlastnými divákmi zvládol a poradil si s oslabenými Zlatými Moravcami jednoznačne rozdielom triedy. Vedenia sa ujal už v úvode, potom hral v početnej výhode a premenená penalta pomohla k zvýšeniu náskoku. Nožničkami sa predviedol Vlasko konečým tretím gólom.

V tradične výbornej atmosfére malii červenočírni navrch už v samotnom úvode a hneď to využili aj na premenenie šance v prvý gól. Po piatich minútach sa totiž Mikovič presadil krížnou strelou po nahrávke z ľavej strany presne do rohu - 1:0. ViOn sa na ihrisku hľadal a mal čo robiť, aby nabudených a v eufórii hrajúcich domácich vedeli ubrániť. Spartak kombinoval pred pokutovým územím súpera, jeho hre chýbala len finálna prihrávka do zakončenia. V 18. minúte sa dostal do protiútoku Orávik, po jeho práci si však s následným rohom obrana "bílích andelov" poradila. Hru smerom dopredu režíroval aktívny Vlasko, ktorý sa v 22. minúte prezentoval aj streleckým pokusom, Kováč však s námahou vyrazil. Potom však prišla rana do radov hostí, brankár Kováč fauloval Mikoviča vo vápne, ktorý však šiel k zemi ochotne, ale vybojoval pokutový kop. Brankár bol vylúčený a penaltu Ján Vlasko s prehľadom premenil - 2:0. Tak sa aj skončil prvý polčas zápasu.

Hostia mohli počítať s prípadným bodovým ziskom po zmene strán len veľmi ťažko, veď na pôde Spartaka by sa hralo ťažko aj s plným počtom mužov v zostave. Čoskoro bolo už o osude troch bodov definitívne rozhodnuté, pretože ani nie po hodine hry prišiel center z pravej strany a tečom sa lopta dostala do vzduchu. Tam neváhal Vlasko vyrobiť krásne nožničky a prudkou ranou rozveseliť tribúny tretíkrát - 3:0. Už o štyri minúty mohol náskok zveľadiť Janečka, jeho hlavička si však nenašla cestu do odkrytej časti brány. V ďalšom priebehu kontrolovali Trnavčania hru a hoci si vypracovali aj niekoľko ďalších príležitostí, štvrtý gól nepridali. V nadstavenom čase sa dostali do svojej najväčšej šance aj hostia, keď Sabo strieľanou prihrávkou do päťky našiel kopačku Orávika, jeho teč však za Rusovom neskončil. To by už však aj tak nič na toch bodoch pre Trnavu nič nezmenilo, Rusov si navyše udržal čisté konto. Naopak, Zlaté Moravce, mnohými pasované za kndidáta na zostup ročník nezačalo najlepšie a body bude zrjeme naháňať hlavne doma.

Autor: Ľubomír Hudačko