23.05.2015 17:15 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 1:0

Štvrtý celok tabuľky privítal Zlaté Moravce. Slovan sa na víťazstvo natrápil, no napokon sa mu skóre 1:0 z prvého polčasu podarilo udržať až do záverečného hvizdu.

Už v 2. minúte potiahli belasí útok po ľavej strane, odkiaľ centroval Meszároš. Zreľák volejom minul žrď. Slovan sa snažil hrať. V 19. minúte sa Moravce dostali k strele zo slušnej diaľky. Lopta sa odrazila od Mazana do protipohybu Perniša, ale nemierila do brány. Kvôli intenzívnemu dažďu pozval hlásateľ divákov na hlavnú, krytú tribúnu. V 30. minúte zblokovala obrana hostí dve opakované strely Štefánika. Po ňom pálil zdiaľky Zreľák a pri žrdi chytil loptu Kováč. V držaní lopty víťazili domáci, tímom ale chýbali vyložené gólové príležitosti.

Po obrátke vyšla prudká strela Orávikovi a hoci mierila do stredu brány, Perniš ju musel krotiť na dvakrát. Loptu hostí na zadnú žrď hlavičkoval v páde preč Simovič. V 55. minúte centroval sprava Oršula, obranca Moraviec nedosiahol na loptu a Meszároš prestrelil strelou pod brvno Kováča - 1:0 pre Slovan. Peltierov center na Zreľáka na krátku vzdialenosť prešiel napokon popred bránu bez teču. Po centri Zreľák potom pri bližšej žrdi hlavičkoval do bočnej siete. V 67. minúte pred rútiacim sa Orávikom nekompromisne zasiahol Gorosito. Hostia hrali nepresne. Kováčovi lopta vypadla, ale podarilo sa mu ju uchrániť. Mikinič udržal loptu v hre a prihral na šestnástku Orávikovi. Hráč hostí krížnym volejom prinútil Perniša k zákroku. V 85. minúte sa Tipurič pokúsil z uhla oblúčikom prekvapiť Kováča. Gólman hostí loptu dostal z vinkľa nad brvno. V závere hrali Zlaté Moravce na polovici Slovana. V poslednej minúte Slovanista Lásik odkopol loptu na vlastnú bránu a minul iba tesne. Opäť mohlo byťvyrovnané. V nadstavenom čase volejom z vnútra šestnástky pálil Orávik k žrdi a Perniš dokázal chytiť. Na opačnej strane Meszárošovo zakončene zrazil vracajúci sa obranca. Skóre sa už nezmenilo, Slovan porazil Zlaté Moravce 1:0, čo v Bratislave sledovalo 485 platiacich divákov.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk