16.05.2015 19:00 CET
1 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - Dukla Banská Bystrica 1:0

ŠK Slovan Bratislava zdolal na domácom ihrisku potápajúcu sa Banskú Bystricu tesne 1:0, keď nevyužil aj ďalšie gólové príležitosti. Stále tak ostáva v hre o účasť v európskych pohároch.

Zápas začal miernym tlakom domácich. Gorosito strieľal z priameho kopu nad. Po páde Peltiera v 16-ke sa penalta nepískala. V 22. minúte sa situácia opakovala. Ani tentoraz rozhodca zákrok na Peltiera neposúdil ako nedovolený. Hra sa s pribúdajúcim časom preniesla na bystrickú polovicu. V 39. minúte Soumah centrom z pravej strany našiel Oršulu a Boroš v páde rukou jeho doklepnutie vyrazil. Polčas sa dohral bez gólov, domáci Slovan sa v prvom dejstve presadiť nedokázal.

Pri šanci na začiatku 2. polčasu trafil Peltier obrancu. Vzápätí dostal dovnútra šestnástky dobrú prihrávku Soumah a volejom napálil do protipohybu Boroša - 1:0 pre belasých.

Po vydarenej akcii v 49. minúte Meszároš pálil vysoko nad. Slovan ožil, Meszároš svoju ďalšiu príležitosť pokazil. Potom nastúpili nepresnosti a hru kúskovalo množstvo faulov. Peltierovu akciu nemal kto dotiahnuť k dokonalosti. Po Soumahovej prihrávke zakončoval dobre Záhumenský. Niečo aj pre divákov, keďže hra futbalové vzrušenie neprinášala.

Po rohu sa do šance dostával Soumah, zasiahol Boroš. Následný roh Gašparovič poslal volejom ďaleko preč. Milinkovič pekne našiel Meszároša, no Boroš i tentoraz ostal neprekonaný. Posledné minúty duelu patrili Slovanu. Ten si tesné víťazstvo udržal a sním aj štvrtú priečku tabuľky, ktorá zaručuje pohárovú účasť. Situácia sam, zdá sa, definitívne komplikuje Banskej

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk