15.03.2015 19:00 CET
0 : 1
(0:1)

Slovan Bratislava - DAC Dunajská Streda 0:1

Katastrofa na pokračovanie. Slovan Bratislava na jar ešte doma ani raz nevyhral, pritom má za sebou už tri duely. Naopak, dostal ďalšiu facku a tentoraz od najhoršieho tímu na ihriskách súperov. Aby bola bizarnosť dokonaná dokonale, jediný zásah vsietil bývalý hráč belasých Peter Štepanovský.

Situácia Dunajskej Stredy je tak razom po výhre na cestách vylepšená a po viac ako roku sa teší z troch bodov v rámci tejto štatistiky. O všetkom rozhodli už úvodné minúty a to keď krásnu nahrávku dostal Štepanovský do behu s tým, že obrana ho nestíhala. Nechala ho pohodlne si loptu prebrať a potom aj prestreliť brankára - 0:1.

Domáci mohli vyrovnať v 10. minúte, keď po brejku Jablonského po pravej strane sa k lopte dostal Zreľák, presným centrom našiel Peltiera, ale jeho hlavičku efektne zlikvidoval Polaček. Tlak Slovana naďalej pokračoval, Dunajská Streda sa sústredila na pozornú defenzívu a hrozila z rýchlych protiútokov. Gorosito mohol vyrovnať po štandardke, ale jeho hlavičku obrana zblokovala. Neujala sa ani dorážka Zreľáka, ktorý trafil iba bočnú sieť. Do dobrej pozície sa v závere polčasu nedostal ani Kubík a tak sa šlo do kabín za prekvapujúceho stavu.

Niežeby bol Slovan obrovským favoritom, skôr to prekvapenie zo skóre pramenilo kvôli bilancii DACu na ihriskách súperov. Nedarilo sa im totiž obrany súperov prekonať poriadne dlhú dobu a preto ich vedenie nemalo logickú súvislosť. Tú jej však ďalšími a ďalšími minútami stále viac ponúkal Slovan. Nedarilo sa mu totiž v koncovke a ovocie neprinieslo ani nasadenie Milinkoviča. Po hodine hry sa k odrazenej lopte na päťke dostal Peltier, ale mieril iba do dobre postaveného stopéra DAC Michalíka.

Slovan sa snažil, ale v osobných súbojoch mali navrch dobre fyzicky pripravení hráči DAC a nakopávané lopty do šestnástky s prehľadom odvracali Michalík s Kwinom. Štvrťhodinu pred koncom mohol vyrovnať Milinkovič z priameho kopu, ale Polaček si pýtal miesto v zostave kola. Svoj tím príkladne neraz podržal a privádzal domácich do zúfalstva. Neprišiel ani záverečný tlak v podaní belasých a preto si pripísali v tejto sezóne už štvrtú prehru doma. To je znak nekonsolidovanosti aj v jarnej fáze, čo výhliadky na obhajobu titulu opäť poriadne znížili. Manko na Žilinu je 12 bodov, zato DAC sa dostáva na dostrel k pohárovým priečkam.

Autor: Ľubomír Hudačko