20.09.2014 20:00 CET
1 : 0
(0:0)

MŠK Žilina - Spartak Trnava 1:0

Pod Dubňom sa po pár hodinách opäť vrátil na čelo tabuľky jej líder, ktor hostil Trnavu. O všetkom podstatnom rozhodla penalta, ktorú premenil so šťastím Škriniar. Hostia hrali o jedného viac, ale gól sa im nepodarilo dať ani z pokutového kopu.

Trnava tak potvrdila slabú streleckú efektivitu na ihriskách súperov, opäť sa jej nepodarilo vonku skórovať. Poďme však poporiadku, diváci si najprv museli počkať na gólové šance, pretože kvôli pozornej defenzíve sa ich rodio pramálo. Schranz to chcel zmeniť po pätnástich minútach, po akcii s Mikovičom však zásah nepadol, obrana si poradila. V 24. minúte si na skvelý center pred trnavskú bránu výborne nabehol Jelič, jeho hlavička bola v súboji ztečovaná a pristála na hornej sieti, Trnava mala veľké šťastie. V 30. minúte Škriniar v páde v pokutovom území zahral rukou a rozhodca Kružliak pískal pokutový kop. Loptu si na biely bod postavil Sabo, ale Volešák jeho prízemnú strelu k žrdi bravúrne prečítal. Veľká trhlina mohla nastať vylúčením Piačeka v závere polčasu, ktorý po druhej žltej musel ísť pod sprchy. Spartak sa však ku šanci už v prvom dejstve nedostal a stavl ostal bzgólový.

Poistku a teda druhý zásah do čierneho mohol pridať Káčer, ale ranu z diaľky mieril len tesne vedľa brány. Ten istý hráč však potom o niečo neskôr vybojoval pokutov kop pre zmenu pre svoj tím a tentoraz sa už z bieleho bodu exekútor nemýlil. Škriniar však so šťastím, ale predsa poslal svoj tím do vedenia - 1:0. Po napätej situácii pri striedačke Trnavy, keď na zemi ležal Paur a okolo neho sa zhromaždili asi všetci aktéri stretnutia, bol pre nevhodné správanie vykázaný na tribúnu trnavský tréner Juraj Jarábek. V 81. minúte Trnava zahodil obrovskú šancu na vyrovnanie, keď spätne vrátená lopta po rohovom kope našla za žilinskou obranou opusteného Vyskočila, ktorý bol sám zoči-voči Volešákovi, ale kým sa rozhodol, čo chce vlastne urobiť, Škriniar ho v hraničnom súboji stihol odzbrojiť. Napokon si však žltozelení náskok postrážili a mohli sa tešiť z ďalších troch bodov, čo ich vrátilo na pár hodín stratené prvé miesto kvôli víťazstvu Trenčína.

Autor: Ľubomír Hudačko