27.09.2014 17:30 CET
2 : 1
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 2:1

Spartak padol na ihrisku Zlatých Moraviec a ostáva mu len jedenásť bodov. To sa už nedá povedať o Vione, ktorý sa vyšvihol o tri body vyššie a aj keď má stále najhorší útok, vsietil dva zásahy a to mu na víťazstvo stačilo. O všetkom podstatnom rozhodla penalta v závere zápasu.

Začalo sa hrať pomerne rušne a ofenzívne chúťky mali obaja súperi. Už po piatich minútach mohol otvoriť skóre Mikovič, ale v nájazde neuspel podľa predstáv. Vion teda nemusel pykať, naopak, hneď nato mieril mimo Charizopulos. Lenže tiež minul. Po štvrťhodine hry sa oprel do lopy z hranice šestnátky Chren, jeho prudkej strele však chýbali decimetre. Do vedenia išli domáci v 29. minúte, keď vydarenú akciu po osi Orávik - Charizopulos zakončil parádnou strelou pod brvno Sabo - 1:0. Vyrovnať sa snažil ešte v prvom polčase Kuzma, ale neuspel. Tesne spoza šestnástky však mieril mimo a preto sa viac tešili domáci hráči.

Trnavčania sa ani po zmene strán nedostali veľmi do šancí a to napriek tomu, že potrebovali doťahovať manko. Vion teda cítil šancu na ešte lepšie možnosti k zveľadeniu výsledku. Takmer to potvrdil Nikolič, ale mieril po centri Orávika tesne vedľa. O štyri minúty neskôr rozohral Sabo štandardnú situáciu, Charizopulos šikovne predĺžil na zadnú tyč a tentoraz sa už Nikolič nepomýlil - 2:0. Po hodine hry sa po zmätkoch v pokutovom území domácich k odrazenej lopte dostal Erik Sabo, z dvanástich metrov však nenamieril presne. Od tohto momentu sa hostia čoraz viac tlačili pred pokutové územie, ale tam ich snaha končila.

Domáci pozorne bránili a čakali na rýchle protiútoky. Po jednom z nich sa v 77. minúte v dobrej streleckej príležitosti ocitol Charizopulos, jeho prízemnú strelu Rusov zneškodnil. Šancu na zmenu skóre potom dostali domáci takmer v úplnom závere. Špalek fauloval Nikoliča a kopala sa penalta. K nej sa postavil Sabo a napálil gól na 2:1. Trnava sa už potom na odpoveď nezmohla a preto tri body ostali doma.

Autor: Ľubomír Hudačko