20.09.2014 17:30 CET
3 : 1
(1:0)

Dukla Banská Bystrica - MFK Ružomberok 3:1

Konečne to vyšlo. Banská Bystrica sa po dlhej dobe teší z troch bodov a aby zlomila prekliatie dokonale, získala ich na domácom ihrisku. Tam bola väčšinou remízovým kráľom a preto sa víťazný zápas proti tiež v slabšej forme hrajúcemu Ružomberku ráta dvojnásobne.

Aspoň nateraz sa teda na Štiavničkách môžu radovať, že nebudú okupovať len najnižšie priečky. A vďačia za to skvelému úvodu, pretože lepšie si ho ani nemohli naplánovať. Nevinná akcia z autového vhadzovania znamenala zásah, keď sa šikovne okolo obrancu Šovčík otočil a prestrčil loptu za chrbát brankára. Plynula len druhá minúta a už bolo 1:0. V deviatej minúte mohol pridať poistku Střihavka, ale len tesne minul bránku hostí. V sedemnástej minúte si hosťujúci Zreľák pekne nabehol, ale jeho hlavičku Boroš zneškodnil. Janič našiel na hranici šestnástky Vavríka a ten vyslal prízemnú strelu, ktorá letela tesne vedľa pravej žrde v 24. minúte. Po polhodine hry ešte zaujal pokus Vavríka, ale keďže nedal, do kabín sa šlo za tesného vedenia Dukly.

Lenže tak, ako sa prvý polčas začal dobre, ten druhý si domáci za rámec nedajú. Po desiatich minútach od hvizdu totiž bol ovyrovnané. Rýchly brejk hostí po pravej strane si totiž de Vito zrazil do vlastnej siete a začínalo sa odznova - 1:1. Domácich to však nedeprimovalo a v 57. minúte Wojnar nastrelil žrď. V 62. minúte bol však už domáci Mazan úspešnejší a zvýšil na 2:1. Od tejto chvíle mali domáci množstvo šancí, keď napr. v 70. minúte Střihavka nedal z čistej, v 71. Šovčík tesne minul bránku a v 75. Dolný prestrelil ponad horné brvno. Až v 80. minúte sa presadil Střihavka a strelou od žrde zvýšil na 3:1. V 83. minúte hostia kontrovali Janičovým tresným kopom, ale domáci Boroš bravúrne strelu vyrazil. Dukla napokon náskok udržala a konečne sa teší z troch bodov. V tabuľke ju to vyšvihlo na 9. priečku, lenže stred je natlačený. Ružomberok ostane posledný.

Autor: Ľubomír Hudačko