19.05.2015 17:15 CET
0 : 1
(0:1)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 0:1

Odpísaná Bystrica podľahla na domácom trávniku o titul hrajúcemu Trenčínu tesne 0:1, keď domáci celok nepremenil v druhom polčase ani pokutový kop. Trenčanom k zisku titulu chýba jediný bod alebo zajtrajšie zaváhanie Žiliny.

Aktivita hostí v úvode duelu neprekvapila nikoho. Považanom však chýbala väčšia kreativita a dobrá finálna prihrávka. Zo zápasu sa postupne vyvinul medzišestnástkový futbal. V 23. minúte Trenčania zahrali signál a po Lobotkovom nakopnutí hlavičkoval Bero. Avšak iba do stredu brány. V 29. minúte Rabiu zahral rohový kop na prednú žrď, Willwéber zle odkopol a Jairo netrafil bránku.

V 33. minúte strelecký pokus zdiaľky zaznamenala i Dukla. Snitka mieril po zemi k žrdi, no vystrelil slabo. Ibaže v 37. minúte po centri Saviča Rejdovian hlavou iba tesne minul žrď trenčianskej bránky. Vzápätí Maduova strela po odrazenej lopte natiahla Boroša. Na ľavom rohu šestnástky vypálil Guba a delovku domáci gólman vyrazil. Guba sa opäť dostal k lopte a z prvej namieril vedľa. V poslednej minúte úvodného dejstva sa odhodlal z diaľky vystreliť Van Kessel a lopta skončila pri vzdialenejšej žrdi - 1:0 pre hostí. Trenčania do kabín schádzali s jednogólovým náskokom.

Pri peknom centri Kessela z pravej strany bol v druhom polčase prvý Boroš. Jairo by bol išiel sám na brankára po kolmici Rabiua, ale spadol. Faul sa nepískal. Jairova delovka v 63. minúte mierila presne k žrdi, Boroš odvrátil na roh. Koolwijk po nabití Kesselom pálil spoza šestnástky tesne nad. Trenčín si potom nečakane skomplikoval situáciu. Bystrici vyšla kombinácia a na loptu si nabehol Šovčík. Šemrinec ho v šestnástke zoťal. Gólman hostí uvidel žltú kartu a B. Bystrica zahrávala pokutový kop. Ten brankár hostí chytil.

Najlepšou zo série Koolwijkových striel bola tá do opačnej šibenice, ktorú Boroš dokázal vytlačiť. Tímy neodohrali svoje najlepšie futbalové predstavenia, no stačilo to na to, aby Trenčín zvíťazil na pôde Banskej Bystrice gólom zo záveru 1. polčasu 1:0. Na čele tabuľky má v tejto chvíli až 8-bodový náskok, no druhá Žilina má k dobru ešte zajtrajší zápas so Slovanom.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk;huste.sk