30.09.2014 17:00 CET
1 : 3
(1:1)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 1:3

Na prvé miesto sa vracia AS Trenčín, v dohrávanom stretnutí na Štiavničkách totiž nedali šancu bodov Dukle a vsietili im tri zásahy. Dukla jediným na body nemohla pomýšľať a tak svoju krízu prehĺbila.

Slabučká návšteva videla od začiatku už konečne regulérny terén a zápas mohol v pohode odštartovať. Prvú možnosť na zmenu skóre mal Seye, no po zákroku vo vápne sa nekopala penalta, ani gólman nemal žiadnu prácu. Viac sa darilo v kombinácii Trenčanom, ktorí potvrdzovali úlohu favorita. Možnosť pred bránou mal okolo štvrťhodiny hry Madu, no mieril len nepresne. Pred bránkou Dukly sa neustále niečo dialo, v dvadsiatejsiedmej minúte Jairo vyzval Gubu zblízka na zakončenie a Budinský mal plné ruky práce. Úvodný gól padol v 33. minúte po učebnicovej akcii z krídla, pri ktorej bol Simon s nahrávkou a Guba s nekompromisným zakončením zblízka. Z trápenia Duklu vytrhla tridsiatasiedma minúta, keď Guba stiahol prenikajúceho Vajdu na zem a sám Vajda pokutový kop bezpečne premenil, čím vyrovnal stav na 1:1. V prvom dejstve ešte mohol zmeniť stav Jairo, no v poslednej minúte si so šancou neporadil a v nájazde mieril mimo.

Trenčania po prestávke zapli na vyššie obrátky a bolo možno len otázkou času, kedy sa im opäť podarí prekonať domáceho gólmana. V šanci bol Guba tesne pred hodinou hry, no hoci mohol zakončovať, šancu ponúkol Simonovi. Ten však, hoci horko-ťažko, uspel a poslal AS do vedenia na 2:1. V 67. minúte sa Jairov únik zrodil po tom, čo Savič zle odhadol odskok a lopta ho preskočila. Jairo z nájazdu vyťažil najskôr komplikáciu s dlhou kľučkou, nasledovala zasekávačka a až potom presne k žrdi zakončil. Desať minút pred koncom mohol definitívne poistiť výsledok Simon, ale v šanci zlyhal. To ho však vôbec nemusí mrzieť, pretože Trenčín splnil povinnosť a úlohu favorita, výsledok 3:1 sa vrátil na prvú priečku. Naopak, Dukla prehĺbila krízu a doma opäť prehrala.

Autor: Ľubomír Hudačko