07.03.2015 17:30 CET
1 : 0
(0:0)

DAC Dunajská Streda - ŠPORT Podbrezová 1:0

Súboj dvoch mužstiev s rovnakým počtom bodov dopadol lepšie pre domáci DAC, ktorý Podbrezovú zdolal najtesnejšie 1:0 (0:0) gólom v samom závere.

Aktivita bola spočiatku viac mierne na strane domácich. Vo štvrtej minúte poslali hostia do vápna dobrý center, ale Vaščák hlavou usmernil loptu trestuhodne iba nad bránu. Hru potom chvíľu kúskovala séria autových vhadzovaní. Aktivita i lopta bola naďalej na kopačkách Dunajskej Stredy, avšak akcie končili pokazením finálnej časti a k strele ani nedošlo. V 24. minúte po rohu Podbrezovej rýchlo zaútočili hráči v modrožltých dresoch. Najprv však padol Štepanovský a následne v šestnástke skončil na zemi aj Szarka. Štepanovský vzápätí za zrazenie protihráča uvidel žltú kartu. V 29. minúte prekvapil rozhodca obe mužstvá, keď veľmi neskoro odpískal ofsajd Podbrezovej. Mlčiacej píšťalke sa čudovalo dokonca aj mužstvo, ktoré sa previnilo.

Štvrťhodinu pred koncom prvej časti hry mali obe mužstvá na konte stále iba po jednej väčšej príležitosti. Druhá obrovská pre hostí prišla v 32. minúte: Vaščák odcentroval takmer od rohovej zástavky a Škutka trafil žrď domácej brány. Už o minútu obohral dvoch prothráčov Sesar, ale jeho pokus zblokovala obrana na roh DAC-u. V 35. minúte Poláček vyrážal strelu tiesneného Nworaha mimo brány. Päť minút pred koncom polčasu Dunajská Streda konečne rozvlnila sieť, ale iba bočnú. Do kabín tak oba tímy schádzali za bezgólového stavu.

Dve minúty po začatí hry tesne minul bránu Sarr. Domáci sa tlačili dopredu, na druhej strane dobré vysunutie Nworaha a jeho center zneškodnila domáca obrana. DAC zahrával dva rohy po sebe, no bez zmeny skóre. V čistej príležitosti potom v päťke minul loptu Szarka a zo 16-ky Ljubičič pálil tesne vedľa. V 58. minúte úplne pokazil strelu domáci Ujlaky. Hostia sa v 64. minúte pokúsiliaspoň o ďalekonosnú strelu - bez úspechu. V 69. minúte sa s nervami troch tisícok domácich priaznivcov pohral Poláček, ktorý len len že odkopol pred Škutkom. Šancu si domáci vypracovali v 72. minúte. Sesar vystrelil, Hanákovi lopta vypadla, avšak v blízkosti nebol žiadny z hráčov, ktorý by ju dopravil do brány. V 76. minúte Turňa našiel centrom Szarku, ale ten už bol v záklone a hlavičkou loptu iba iba posunul brankárovi. Hostia začínali byť v súbojoch pomalší. V 83. minúte kapitán Michalík poslal loptu hlavou mimo. Tri minútky pred koncom Sarr dostal do šance Szarku. Útočník DAC z otočky vystrelil a opäť nechal vyniknúť Hanáka. Až prišla predposledná minúta a Brašeň našiel z rohového kopu hlavu Michalíka. Tečovaná lopta skončila pri opačnej žrdi - 1:0. Len o minútu neskôr sa po centri k zakončeniu dostal Vaščák, avšak Poláček veľkú šancu útočníkovi hostí zmaril.

DAC Dunajská Streda zvíťazila najtesnejšie 1:0 (0:0) gólom v predposlednej minúte zápasu, v tabuľke jej patrí siedme miesto a na svojho dnešného súpera ŽP Šport Podbrezovú má 3-bodový náskok.

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk