30.05.2015 17:15 CET
0 : 3
(0:1)

DAC Dunajská Streda - Slovan Bratislava 0:3

Dunajská Streda sa spreneverila dobrej hernej fazóne z predchádzajúcich zápasov a so Slovanom doma vybuchla. DAC zaznamenal tretiu tohtoročnú prehru na Žitnom ostrove, a to hneď 0:3.

Už v 5. minúte prenikol po ľavej strane Meszároš a dobre prihral Zreľákovi. Jeho veľkú šancu vytesnil na roh Straka. Belasí zužitkovali tlak v 10. minúte. Milinkovič vystrelil a odrazenú loptu poslal ten istý hráč k žrdi - 1:0. V 18. minúte Ľupták nacentroval presne na hlavu Kwina pri vzdialenejšej žrdi. Hráč DAC-u netrafil odkrytú časť brány a prehlavičkoval ju. V 31. minúte Meszároš nabil tentoraz Lásikovi. Slovanista strieľal k žrdi, ale málo razantne nato, aby Polaček nevyrazil. Na konci polčasu sa ocitol sám zoči voči Polačekovi Straka. Hráč Slovana prihral predsa len ešte lepšie postavenému Ljubičičovi, ktorého predskočil Lásik a loptu mu odkopol.

Iba tri minúty sa hral druhý polčas, keď Meszároš úplne pokazil strelu, ale pohybom pomýlil Polačeka. Gólman D. Stredy už iba sledoval, ako lopta končí inde, než pôvodne mieril sám strelec - 2:0 pre Slovan. V 54. minúte Meszároš v príležitosti nezištne prihral Kubíkovi, ktorý trafil voľnú bránu - 3:0.

V 58. minúte zdiaľky pekne vypálil Mihalík a trafil brvno hostí. V 73. minúte sa z ničoho nič ocitol pred bránou Brašeň sám, z otočky napálil nad. Domáci mohli vyrovnať. Spoza Záhumenského strieľal dobre Ľupták, Perniš musel vyboxovávať. V 81. minúte sa domácim zdalo, že Perniš zložil v šestnástke Brašeňa nedovolene, ale hnev im nepomohol. Oršula donútil Polačeka k výbornému zákroku, gólman DAC boxoval. Zápas zakončila Ljubičičova tvrdá strela do stredu brány a tým aj do Pernišovej náruče. Slovan zdolal domácu Dunajskú Stredu rozdielom triedy 3:0 (1:0).

Autor: Dušan Guman / onlajny.sk