26.04.2014 16:00 CET
3 : 1
(1:1)

Spartak Trnava - MŠK Žilina 3:1

Trnava dokázala na domácej pôde zdolať Žilinu 3:1 a vyhrala už šiesty ligový zápas v rade. Spartak si vďaka tomuto triumfu upevňuje "pohárové" tretie miesto.

Úvod zápasu nepriniesol žiadny vzruch. Hra mala pokojný priebeh a odohrávala sa predovšetkým medzi šestnástkami. Optickú prevahu však mala Trnava, ktorá bola smerom dopredu aktívnejšia. Vypredaná kulisa ale na vyloženú šancu čakala dosť dlho. Prvá vážnejšia akcia sa totiž zrodila až po polhodine hry, no domáci z nej okamžite profitovali. Odrazená lopta sa po odkope hostí dostala ku Vlaskovi, ten nabil na strelu lepšie postavenému Kuzmovi, ktorý prudkou strelou prekonal Krnáča - 1:0. O osem minút mohol zvýšiť Vyskočil, ale po rohu mieril tesne vedľa pravej žrde. Ten istý hráč Spartaka mal vyloženú šancu už o niekoľko sekúnd, kedy jeho zakončenie rybičkou bravúrne zneškodnil Krnáč. Domáci ešte pohrozili z následného rohu, ale hostí po Procházkovom zakončení zachránilo brvno. Bíli Andeli pykali za nepremenené šance v 42. minúte, keďže vtedy sa Žiline podarilo vyrovnať. Loptu si za veľkým vápnom prebral Jaroslav Mihálik a krásnou strelou nedal Rusovovi žiadnu šancu - 1:1. Mladý brankár Trnavy bol mimochodom po tomto zásahu prekonaný po 376 minútach.

Úvod druhého dejstva lepšie zachytila Trnava. Tú mohol v 47. minúte opäť dostať do vedenia Sabo, no jeho ďalekonosný pokus tesne minul bránku. O štyri minúty neskôr Schranz skvele prečítal malú domov na Krnáča, no vzápätí nedokázal dostať loptu z ostrého uhla do bránky. Domáci boli za svoju aktívnu hru odmenení v 62. minúte. Žilina riskovala s loptou pred vlastnou šestnástkou, dopustila sa chyby, čo využil Procházka a kapitán domácich pekným lobom poslal svoje mužstvo do vedenia - 2:1. Hosťujúca defenzíva chybovala aj o päť minút neskôr a Spartak to znova rázne potrestal. Krásnu prihrávku Vlaska si skvele prebral Sabo a chladnokrvným zakončením prekonal Krnáča - 3:1. Spartak po tomto góle mierne povolil z tempa a v pohode kontroloval svoje vedenie. To ale mohlo byť znížené v 84. minúte, no Jelić v záklone netrafil prázdnu bránku Rusova. Do konca duelu sa už nič vážne neudialo, Trnava teda v druhom polčase využila chyby Žiliny a zaslúžene zvíťazila 3:1.

Autor: Filip Kubaliak