23.11.2013 13:00 CET
3 : 2
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 3:2

Jeden z ďalších divokých duelov sa odohral v Trnave, kde v súboji so Zlatými Moravcami opäť padlo 5 gólov. Tentoraz však nie všetky do brány domácich. Výhru berie po výsledku 3:2 domáca Trnava, v hosťujúcom mužstve sa dvakrát červenalo a diváci videli tri penalty.

ViOn mal čo robiť s útočnou aktivitou už od začiatku zápasu a podliehal nastolenému trendu. Pekná hra Spartaku sa premietala do zaujímavých šanci, napríklad sa po desiatich minútach prezentoval dobrou strelou Chovanec. Mieril však tesne vedľa. Ten istý hráč potom v ďalšej príležitosti mieril len do brankára Kuciaka a stav sa preto nemenil ani o niečo neskôr p jeho prvej možnosti. Zlaté Moravce sa statočne bránili, ale naopak, vpredu toho veľa nevymysleli. V 35. min na center K. Kuzmu najvyššie vyskočil Banovič, ale jeho hlavičku zneškodnil gólman ViOn-u. Tesne pred polčasovou prestávkou sa pokúsil o gólové zakončenie "nožnicami" E. Sabo, no jeho pokus vyrazil Kuciak a pred dobiehajúcim Vlaskom zachránil obranca Chrappan. Aj preto sa prvý polčas skončil bez gólov.

Ale to, čo nasledovalo po zmene strán, by nepredpokladal po bezgólovom prvom dejstve iste ani samotní hráči. Už dve minúty po návrate z kabín sa dostal k priamemu kopu domáci Kuzma a jeho projektil aj s pomocou žrde skončil v sieti -1:0. Andeli sa tak dostali na koňa a mali, čo chceli. Lepší vstup do druhého polčasu si ani nemohli priať. Po hodine hry potom vyrobil penaltu prenikajúci Nworah, zasiahol ho Chrappan. Tú bezpečne premenil Sabo a upravil na 2:0. Rozhodnuté bolo potom po ďalšej penalte, keď pre zmenu kopal z bieleho bodu Vlasko - 3:0. Lenže ViOn sa nevzdal a začal bojovať. Ruku vo vápne, ale v tom domácom, predviedol Procházka a penaltu kopali aj hostia. Pribula znížil na 3:1 a v závere ešte dali aj druhý kontaktný gól, ale Obročníkova úprava stavu na 3:2 už body pre jeho farby tímu nepriniesla. Aj vinou dvoch červených kariet, ktoré prinieslo len oslabenie a nie tlak na vyrovnanie.

Autor: Ľubomír Hudačko