22.03.2014 15:00 CET
2 : 1
(1:0)

Slovan v derby tesne zdolal DAC

Slovan Bratislava dokázal v derby zvíťaziť po Trnave aj nad Dunajskou Stredou, ktorú zdolali pomerom 2:1. Belasí si po tomto víťazstve ešte viac upevňujú postavenie na čele tabuľky, keďže druhý Trenčín zaváhal.

Od úvodu zápasu mali prevahu domáci hráči. Tí sa do ofenzívy tlačili podstatne častejšie než DAC, ktorý sa prezentoval defenzívnejšou taktikou. Vážnejšej šance sme sa však dočkali až v 21. minúte, kedy sa však zblízka nepresadil Soumah. A práve kreatívny Soumah rozbehol o päť minút rýchlu akciu Slovana. Na jej konci bol v skvelej pozícii Peltier, no ten už premeškal správny moment na zakončenie. Slovan pokračoval v aktívnej hre a v 38. minúte si vypracoval obrovskú príležitosť. V nej sa ocitol skúsený kanonier Róbert Vittek, ale hostí v tomto momente zachránila pravá žrď. V úplnom závere prvého polčasu však Vittek nezaváhal. Vyloženú šancu mu skvelou prácou pripravil Soumah a najlepší strelec Slovenska na MS 2010 sa už nemýlil - 1:0.

Slovan skvele zachytil úvod aj v druhom polčase. Už po troch minútach sa znova presadil Vittek, no jeho zásah napokon pre ofsajd uznaný nebol. Následne bol Vittek ústrednou postavou aj pri ďalšej akcii. Po nej sa prezentoval vydarenou hlavičkou, no ešte vydarenejším zákrokom Penksa. Hosťujúci gólman však o päť minút neskôr inkasoval po druhýkrát. Po Peltierovej spätnej prihrávke doklepol loptu do prázdnej bránky Gorosito - 2:0. V 60. minúte predviedol Seydouba Soumah naplno svoje futbalové umenie. Z piatich protihráčov si doslova spravil kuželky, no v zakončení už pohorel na Penksovi. Slovan mal síce stále naviac, no k slovu sa hlásili aj hráči Dunajskej Stredy. Tí sa totiž snažili skorigovať stav kontaktným gólom. Ten mohol v 72. minúte streliť Ujlaky, ale od gólu ho delili milimetre. V závere sa Slovan musel pri aktívnej hre DAC-u zamerať najmä na defenzívu. Hosťom sa v nadstavenom čase podarilo streliť aspoň čestný gól, o ktorý sa presnou hlavičkou postaral Darijo Krišto - 2:1. Slovan si teda pripísal očakávané víťazstvo nad Dunajskou Stredou a vďaka zaváhaniu Trenčína si na čele zvyšuje náskok na deväť bodov.

Autor: Filip Kubaliak