05.04.2014 14:30 CET
0 : 1
(0:1)

Banská Bystrica konečne zvíťazila v Ružomberku

Ružomberok nedokázal uspieť v oslabenej zostave a na domácej pôde podľahol v derby Banskej Bystrici 0:1. Tá dokázala po viac než desaťročí zvíťaziť pod Čebraťom.

Dukla vstúpila do duelu ako z najlepšieho sna, keďže sa už v 4. minúte radovala z vedúceho gólu. Po nakopnutej lopte sa uvoľnil Slančík, ten si následne v šestnástke pekne obhodil obrancu a krížnou strelou prekonal Kováča - 0:1. Ruža sa snažila na tento gól čo najrýchlejšie odpovedať. Príležitosť na to mal Zreľák v 11. minúte, no zvnútra šestnástky mieril vedľa pravej žrde. Vzápätí predviedli hostia ďalšiu vydarenú akciu. Na jej konci sa vo vyloženej pozícii ocitol Kliment, no ten z bezprostrednej blízkosti nepretlačil loptu za bránkovú čiaru. V nasledujúcich minútach mala hra stále rovnaký obraz, Ružomberok bol síce častejšie v kontakte s loptou, no Dukla ich vôbec do ničoho nepúšťala. Hostia naopak vyrážali do nebezpečných brejkov, pri ktorých sa domáci museli mať na pozore.

Dukla dobre vstúpila aj do druhého polčasu. V 51. minúte sa dokázala presadiť po rohovom kope, no gól napokon neplatil. Vzápätí sa do šance prepracoval aj Střihavka, no ten len tesne minul Kováčovu bránku. V 58. minúte sa však do šance dostali aj domáci hráči. Do zakončenia sa dostal Serečin, no mieril tesne nad. Banskobystričania neustále zakladali nebezpečné brejky, no v zakončení sa im až tak nedarilo. Liptáci v záverečných minútach zvýšili aktivitu, no napokon sa im vyrovnávajúci gól streliť nepodarilo. Banská Bystrica teda po dlhých rokoch konečne víťazí v Ružomberku a po výhre 1:0 si pripisuje cenné tri body.

Autor: Filip Kubaliak