03.05.2014 15:00 CET
1 : 2
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:2

Zlaté Moravce napokon nedokázali na domácej pôde bodovať proti Trnave. Spartak získal na Požitaví dôležité víťazstvo 2:1, ktorým si upevňujú tretiu priečku v boji o Európsku ligu.
Zápas začal svižne, už v piatej minúte mohol skóre otvoriť Vyskočil. Hosťujúci hráč však v sľubnej pozícii mieril tesne vedľa. Trnava sa snažila aktívnou hrou ovládnuť zápas, ale Zlaté Moravce im pozorným bránením nedovoľovali ohrozovať Kuciaka. ViOn mal šťastie aj v 18. minúte, kedy Janečkov pekný volej tesne minul bránku. V polovici prvého dejstva sa v ofenzíve presadili aj domáci, ale Bolinhove zakončenie po Pribulovom pase nebolo ideálne. Nasadenie mužstiev ale v nasledujúcich minútach upadalo a hra mala slabšie tempo. Viac z hry však mali Trnavčania, ktorí pekne kombinovali, ale v ofenzíve im chýbala presná finálna prihrávka. Nie príliš výrazný prvý polčas teda skončil bez gólov.
Spartak pokračoval v aktívnej hre aj v druhom polčase. Už v 48. minúte sa Vyskočil snažil prelobovať Kuciaka, ale ten nepustil loptu za svoj chrbát. Ten istý hráč hostí sa dostal do dobrej šance aj o sedem minút. Vtedy sa opäť vyznamenal Kuciak, ktorý skvelým zákrokom podržal ViOn. Skúsený brankár Zlatých Moraviec bol ale o dve minúty prekonaný. Inkasoval po Sabovej premenenej penalte, ktorá bola nariadená za hru rukou - 0:1. Zverenci Branislava Mráza sa po tomto momente prebudili a začali hrať aktívnejšie smerom dopredu. V 67. minúte mohol domácich priaznivcov potešiť Žák, ale jeho hlavička mierila tesne vedľa. Hostia v týchto minútach veľmi dobre bránili a domácim nedávali priestor na zakončenie. Trnavčania si navyše v 83. minúte poistili svoje vedenie, kedy sa po niekoľkých pokusoch konečne radoval Vyskočil - 0:2. Domáci v závere zvýšili aktivitu a odmenou bol gól v 88. minúte. Vtedy sa ku odrazenej lopte dostal Orávik a presnou strelou znížil náskok hostí - 1:2. Spartak si už v závere pozorne postrážil vedenie a po dobrom výkone získal dôležité tri body.

Autor: Filip Kubaliak