19.10.2013 17:30 CET
0 : 1
(0:1)

Ružomberok úspešnejší v stredoslovenskom derby

Ružomberok potvrdil skvelú bilanciu na ihriskách súperov a taktiež nadviazal na úspešné výsledky vo vzájomných zápasoch proti Banskej Bystrici. Pod Urpínom sa im totiž opäť podarilo uspieť, tentokrát sa radujú z tesného víťazstva 1:0.

Banská Bystrica vstúpila do derby aktívnejšie. Dukla dala prvýkrát o sebe vedieť v 11. minúte, kedy Považancov priamy kop poriadne natiahol Nikoliča. Onedlho sa v obrovskej šanci ocitol Jakub Brašeň, ale zblízka mieril iba do ľavej žrde. Napriek aktivite Dukly sa paradoxne ujali vedenia hráči Ružomberka. Center Zošáka predĺžil Maslo na Tawambu Kanu a najlepší strelec Ruže bez problémov prekonal Boroša - 0:1. V nasledujúcich minútach boli opticky aktívnejší stále hráči domácich, no Ruža im nedovolila vypracovať si vážnejšiu príležitosť. Po prvom polčase derby cez kopec sa mužstvá rozchádzali za stavu 1:0 v prospech Liptákov.

Zverenci Norberta Hrnčára vstúpili do druhého polčasu s úmyslom bojovať o vyrovnanie. Dukla skutočne svojou hrou prejavila snahu o gól, ale Ružomberok bol vo svojich zadných radoch pozorný. Liptáci si tesne po hodine hry pýtali pokutový kop po ruke Noska, no hlavný arbiter Július Straka nechal pokračovať hru. Domáci sa mohli vyrovnania dočkať pätnásť minút pred koncom, ale Faško v skvelej príležitosti pohorel na bravúrnom Nikoličovi, ktorý predviedl fantastický zákrok. V 81. minúte mohli hostia pochovať šance domácich, no Lačný mieril po rohu tesne vedľa. V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, ale hostia si nepustili svoje vedenie a nepripustili drámu.

Autor: Filip Kubaliak