21.09.2013 17:30 CET
2 : 2
(0:2)

Dukla Banská Bystrica - AS Trenčín 2:2

Zaujímavý duel sa hral na Štiavničkách, kde domáci doháňali dvojgólové manko Trenčína. Podarilo sa im to aj vďaka prvému gólu v nových farbách zo strany Matúša Marcina.

Trenčín chcel potvrdiť najlepšiu ofenzívu súťaže, Dukla sa spoliehala na domáce prostredie a konečne aj viac ako zaknihovanie jedného bodu. Napokon sa im to však nepodarilo, ale musia byť za neho radi. Poďme ale poporiadku. Do vedenia sa hostia dostali už po miekoľkých minútach, hoci Boroš v bráne Dukly zachránil po dobrej strele van Keesela. Následne ešte dorážal Malec a na túto strelu už nemal nárok - 0:1. Bystrica sa z gólu akosi nevedela otriasť a nechala hra Trenčín. Hrnčárovci sa snažili robiť čosi s výsledkom, ale nepomáhalo im nič. Viazla im finálna prihrávka, pokojnejšia kombinácia a hlavne góly. Dobrú šancu vyrovnať mal v 22. minúte Jurčo, ale brankár jeho prudkú strelu vychytal. Nepresadil sa ani o ničo neskôr Brašeň, Volešák mu nedal priestor na oslavu gólu. Trenčín umne bránil a nevpúšťal súpera do veľkých šancí. To malo za následok, že po polhodine hry to už bolo 0:2. Boroš tentoraz na strelu van Keesela nestačil a s takýmto skóre sa šlo aj do kabín.

Pre Duklu mohlo byť ešte horšie. Po zmene strán totiž mohli hostia udriež v 54. minúte, keď si vypracovali zaujímavý brejk. V hodine dvanástej však pred Holanďanom van Keeselom zachránil Nosko a ešte vlial do žíl svojim spoluhráčom iskierku nádeje. Znížiť chcel neraz aj Marcin, nová akvizícia v drese Dukly, ale mieril len vedľa, resp. iba do stredu brány. Po hodine hry mohol rozhodnúť opäť aktívny van Keesel, ale nedal ani po tom, čo krásne prenikol cez obranu a mieril tesne vedľa brány. Päťnásť minút pred koncom sa však predsa len domáci dočkali. Zblízka sa k strele dostal vo veľmi dobrej pozícii Peňaška a znížil napriek tomu, že Baez ešte chcel predsa len loptu pred bránkovou čiarou zastaviť. Nestalo sa tak a preto bol stav už len 1:2. Následne o pár minút prišla hviezdna chvíľa Matúša Marcina. V behu si spracoval ťažkú loptu, poradil si s Kleščíkom a nedal nárok na zásah ani Volešákovi - 2:2. Nálepku hrdinu mohol ešte prikrášlilť, no o dve minúty mieril z uhla tesne vedľa. Dukla v závere tlačila, ale napokon viac gólov nedala. Za bod môžu byť radi napokon oba tímy.

Autor: Ľubomír Hudačko