17.03.2014 18:30 CET
3 : 1
(0:1)

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 3:1

Gólová smršť v poslednej desaťminútovke v prospech Trenčína! To je dôvod, prečo si AS napokon podľa skóre pohodlne necháva tri body. Zdanie však klame, väčšinu duelu sa pokúšal prekonať húževnatú obranu súpera a nešlo to podľa predstáv. Dukla viedla gólom Chriena, no napokon odchádza domov naprázdno.

Osem rokov sa Trenčínu nepodarilo doma vyhrať nad Banskou Bystricou a preto do zápasu vtrhli hráči Martina Ševelu s chuťou. Miestami si domáci vytvárali tlak a súperovi podkurovali. Avšak hostia nemali príliš veľké problémy s bránením ofenzívnej aktivity a naopak vyrážal dopredu. Raz to ale aj vyšlo, priamy kop do vápna po faule na Baeza prepadol v skrumáži ku Chrienovi, ktorý vymietol vinkeľ - 0:1. O tri minúty mal vyrovnanie na nohe Malec. Dlhú loptu za obranu poslal tesne nad brvno. V závere Malecova hlavička mierila iba do stredu brány, kde bol pripravený Budinský. Prvý polčas tak ale skončil pozitívne pre hostí, Trenčín čakal šichta, aby dosiahol minimálne vyrovnanie proti dobre pripravenému súperovi.

Domácim tak neostávalo nič iné, iba sa vrhnúť do útoku čo to dá a prelomiť prekliatie proti Dukle. Na vlastnom štadióne to v minulosti nešlo a podobne zle to vyzeralo aj v dohrávke kola. Už v 53. min Mondek vyzval prihrávkou Jaira. V poslednej chvíli jeho prízemný center v pokutovom území odvrátila obrana. Po hodine hry mohlo zahrmieť na opačnej strane. Hlavička Chriena tesne minula priestor brány. Vyrovnať mohol v 68. min Holúbek, jeho hlavičkový pokus šiel však mimo. Na opačnej strane sa po rohovom kope dostal k lopte Vajda, mal ju na dlhú nohu, a tak nedokázal presne zakončiť. Desať minút pred koncom sa Trenčínu núkal gól. Simon si zasekol dvoch obrancov, ale jeho strela skončila na tyči. O minútu sa však Berovi podarilo vyrovnať, keď sa najlepšie zorientoval v tlačenici a konečne vyrovnal - 1:1. To však nebolo všetko. Všetky sily do útoku vrhli domáci aj naďalej a chceli vyhrať. Päť minút pred koncom nevedel Baez vo vápne čo s loptou a preto napálil do siete - 2:1. Krásny gól v závere dal aj Hajradinovič a spečatil výhru po famóznom obrate v závere na 3:1.

Autor: Ľubomír Hudačko