12.05.2013 14:30 CET
3 : 2
(1:0)

Trnava zvíťazila v existenčnom zápase

Trnava dokázala v 30. kole Corgoň ligy na domácej pôde zdolať Zlaté Moravce pomerom 3:2. Spartak teda získal dôležité tri body, ktoré ich posúvajú na 11. priečku.

V úvode sa Trnava prezentovala aktívnym futbalom, no ten sa postupne vytracal. Neskôr sa hralo prevažne v strede ihriska, kde sa mužstvá snažili o kombinačný futbal. Prvú vážnejšiu akciu mali Zlaté Moravce v 21. minúte, no Bolinhovu príležitosť zmaril Dobrivoj Rusov. V nasledujúcich minútach bola opticky aktívnejšia Trnava, ktorá sa po polhodine hry dostala do vedenia. Augustíni pekne vysunul Vyskočila, ktorý na dvakrát prekonal Kuciaka - 1:0. V závere sa Spartak snažil pridať druhý gól, no to sa im už však nepodarilo.

Trnava vstúpila do druhého dejstva aktívne a v 49. minúte sa radovala z druhého gólu. Postaral sa oň Oliver Augustíni, ktorý sa presadil po prihrávke Martina Klabníka - 2:0. Mohlo sa zdať, že Trnavu už čaká ľahký zápas, no Zlaté Moravce zápas poriadne zdramatizovali. V 64. minúte sa ViOn dočkal kontaktného gólu, ktorý strelil Srdan Grabež nešťastným vlastným gólom po nakopnutej lopte - 2:1. Zlaté Moravce o štyri minúty predviedli krásnu akciu a ViOn vyrovnal! Pekná spolupráca hosťujúcich hráčov skončila gólom Mészárosa po prízemnej strele - 2:2.

Trnava síce týmto momentom poriadne znervóznela, no v 76. minúte sa znova dostala do vedenia. Po priamom kope Hodúra sa lopta od žrde odrazila ku Kaščákovi, ktorý nemal problém dokopnúť loptu do prázdnej siete - 3:2. O niekoľko sekúnd mohol znova vyrovnať Mészáros, no ten v páde už nezakončil podľa svojich predstáv. V 81. minúte sa do skvelej príležitosti dostal Hodúr, ale Kuciak fantasticky vyrazil jeho strelu na hornú sieť. O šesť minút neskôr sa do príležitosti znova dostal skúsený stredopoliar Ivan Hodúr, no tento raz jeho pokus zastavila žrď. V závere si Spartak nepustil svoje víťazstvo, ktoré ich vytiahlo z poslednej priečky.

Autor: Filip Kubaliak