02.04.2013 17:30 CET
1 : 1
(1:1)

Trnava získala v Žiline cenný bod

Žilina sa trápila aj v domácom stretnutí 24. kola proti Trnave. Síce sa šošonom po 518. minútach podarilo streliť gól, no na prvú jarnú výhru to stále nestačilo. Spartak môže byť naopak po zisku jedného bodu vcelku spokojný.

K prvému priamemu ohrozeniu došlo až v 7. minúte, kedy hlavička hosťujúceho Saba skončila mimo brány. O päť minút neskôr sa do sľubnej pozície dostával Pich, no jeho šancu mu včasným vybehnutím zmaril Dobrivoj Rusov. Síce bola Žilina v úvodných minútach mierne aktívnejšia, no v 18. minúte inkasovala gól. Po skvelej práci Mikoviča prebral loptu Ciprys a presným zakončením strelil prvý gól v tejto sezóne - 0:1. V 25. minúte mal vyrovnanie na kopačke Róbert Pich, no jeho príležitosť skvelým zákrokom zlikvidoval Rusov. O päť minút neskôr vypracoval aktívny Pich šancu pre Barčíka, no jeho nebezpečný pokus zastavilo brvno. V 34. minúte sa však Žilina po 518. minútach dočkala gólu. Róbert Pich sa dostal k odrazenej lopte a následnou strelou nedal šancu Rusovovi - 1:1. Trnava zostala po inkasovanom góle trošku zmätená, no do konca polčasu už žiadny tím neskóroval.

Tréner Štefan Tarkovič v druhom polčase očakával aktívnu hru svojich zverencov, no hlavne požadoval tri body. V 55. minúte si Tomáš Majtán pýtal pokutový kop, no hlavný arbiter ho neposlúchol. O osem minút neskôr si Žilinčania znovu pýtali penaltu, no Jaška po hre rukou penaltu nenariadil. V nasledujúcich minútach sme videli skôr medzišestnástkový futbal, ktorý prinášal akurát prehnané kúskovanie. V tejto časti hry bola aktívnejšia Žilina, no tá len sporadicky ohrozovala bránu Spartaka. V 80. minúte mohli domáci potrestať stratu lopty Hodúra, no hosťujúca defenzíva sa aj po tejto príležitosti dokázala ubrániť. Síce sa dal v závere očakávať tlak Žiliny, no Trnava vďaka svojím skúsenostiam dokázala s prehľadom ustrážiť remízový stav 1:1.

Autor: Filip Kubaliak