06.04.2013 14:30 CET
3 : 2
(1:1)

Stredoslovenské derby vyhral Ružomberok

"Derby cez kopec" medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou prinieslo veľmi zaujímavý zápas. Obe mužstvá predvádzali útočnú hru a tá priniesla až päť gólov, z ktorých tri strelil Ružomberok. Banská Bystrica teda neukončila roky trvajúce prekliatie pod Čebraťom.

Mužstvá sa v úvode zápasu oťukávali a hra sa odvíjala najmä v strede poľa. Prvú vyloženú príležitosť diváci videli v 18. minúte, kedy Almaského zakončenie spred bránkovej čiary vykopol hosťujúci stopér Adámik. O tri minúty neskôr sa pekne uvoľnil Adam Zreľák, no mladý útočník tesne minul Borošovu bránu. Vzápätí sa do nebezpečného protiútoku dostala Banská Bystrica, no únik Peňašku skončil zakončením vedľa brány. Domáci priaznivci sa dočkali úvodného gólu v 26. minúte, kedy peknú akciu Ruže zakončil Adam Zreľák za chrbát Boroša - 1:0. Odchovanec MFK a zároveň najlepší strelec zimnej prípravy si pripísal vôbec prvý ligový gól za seniorov. Dukla sa po inkasovanom góle nevzdala a po štyroch minútach vyrovnala. Do centra Teixeiru sa "rybičkou" vrhol Peňaška a ten prekonal Zicha - 1:1. V 38. minúte sa na útočný výlet vydal Ondrek, no ten svoje sólo zakončil len strelou do bočnej siete Borošovej brány. V závere polčasu sa už len dohrávalo a mužstvá odchádzali do šatní za remízy 1:1.

V druhom polčase sme spočiatku videli kombinačný a najmä vyrovnaný futbal. Hra sa prelievala zo strany na stranu, no v 66. minúte sa domáci znovu dostali do vedenia. Skvelú individuálnu prácu odviedol kapitán Tomáš Ďubek, ktorý sa zbavil niekoľkých protihráčov a následne ponúkol šancu Serečinovi, ktorý z voleja prekonal bezmocného Boroša - 2:1. Banská Bystrica znovu dobre zareagovala na inkasovaný gól a o deväť minút bolo znova vyrovnané. Matúš Turňa dostal skvelú prihrávku do behu, ktorú chladnokrvne zakončil za chrbát Zicha - 2:2. V 84. minúte boli hostia nepresní v rozohrávke, čo mohol potrestať Zreľák, no toho tentokrát Boroš vychytal. O štyri minúty neskôr sa však Ruža dočkala víťazného gólu. Peter Boroš vyrazil Zreľákovu strelu z uhla len pred seba, kde bol dobre postavený Ďubek a kapitán Ružomberka dokopol loptu do poloprázdnej brány - 3:2. Banská Bystrica už tentokrát nedokázala zareagovať na inkasovaný gól a prehrala 2:3. Pod Čebraťom sa vojakom ešte stále nepodarilo vyhrať od samostatnosti Slovenska!

Autor: Filip Kubaliak