28.07.2012 19:30 CET
1 : 0
(0:0)

MFK Ružomberok - Dukla Banská Bystrica 1:0

Ružomberok znovu doma vyhral v derby cez kopec nad Banskou Bystricou. Liptáci boli v zápase efektívnejší a vyhrali 1:0. Dukle sa mimochodom od slovenskej samostatnosti stále nepodarilo vyhrať pod Čebraťom v tomto derby.

Úvod zápasu patril domácim, ale nedokázali si vytvoriť sľubnú šancu, a neskôr už naopak preberala iniciatívu Dukla. V 16. minúte po krátko rozohratom rohovom kope centroval Považanec na hlavu Gyömbéra, ktorého dobrú hlavičku zblokoval Jurkemik. V 22. minúte hneď dvakrát pohrozila Banská Bystrica. Najprv Zich zneškodnil pokus Považanca z priameho kopu, onedlho Brašeň zblízka v dobrej pozícii len tesne prehlavičkoval Zichovu bránku. V 40. minúte pohrozili domáci, keď Lovásovu nebezpečnú strelu pred Borošom napokon zblokoval hosťujúci obranca na rohový kop. Polčas sa skončil bez gólov

Úvod druhého polčasu patril domácim. V 56. minúte sa po rohovom kope ocitol v dobrej šanci Lukáš Greššák, ale zblízka prekopol bránu Boroša. O niekoľko sekúnd neskôr po dobrom centri hlavičkoval domáci Serečin, ale jeho pokus mieril tesne vedľa. Po hodine hry sa však Ružomberok ujal vedenia, keď Ďubekov center hlavou poslal do siete Pekár - 1:0. V 66. minúte pohrozili hostia, keď Brašeňovu strelu spoza šestnástky vyrazil Zich na rohový kop. V 75. minúte mohol zvýšiť náskok domácich Filip Serečin, ale jeho krížna strela tesne minula bránu Boroša. O päť minút neskôr mali domáci opäť veľkú šancu, keď Pekárov pokus skončil na brvne. V 85. minúte podržal hostí gólman Peter Boroš, keďže vyrazil Serečinovu prudkú strelu spoza šestnástky. V závere si už Liptáci postrážili vedeniea a po zisku ďalších troch bodov sa Ružomberok priebežne dostáva na čelo tabuľky.

Autor: Filip Kubaliak