01.12.2012 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 1:1

Zlaté Moravce sa tentoraz proti Trnave trápili a jeden bod vydreli iba pokutovým kopom. Zabezpečili si ale striebornú priečku po jeseni, kým Trnava sa z dna nevymaní ani do marca. Zimovať bude posledná práve ona. Pravda, má lepší vzájomný zápas ako Nitra, ktorej sa odpočítajú tri body, no horšie skóre.

Zápas priniesol väčšinou boj v strede ihriska a mnoho nepresností. Diváci tak veľa futbalovej krásy nevideli. O prvý pokus medzi tri žrde sa usiloval Vyskočil po dvadsiatich minútach hry, ale jeho šanca skončila mimo brány. Trnava mohla ísť do vedenia o päť minút, ale Karhanov center Pavelka nasmeroval len do žrde. Ešte väčšiu šancu mal Gross po Vlaskovom centri. Ten sa dostal až k nemu a zblízka mohol rozvlniť sieť a pýtať sa brankára, kam to chce. Namiesto toho ale svätyňu netrafil. V závere pohrozili nevýrazný domáci len šancou Bernátha, ale Rusov jeho šancu vykryl. Do kabín sa tak šlo za takého istého stavu, ako tomu bolo pred začiatkom zápasu.

Druhé dejstvo už bolo o niečom inom a uzimení diváci sa konečne mohli pokochať aj peknými akciami. Jednu takú predviedla Trnava v 54. minúte a keď Pavelka sklepol loptu Vyskočilovi, ten z zblízka otvoril skóre - 0:1. Hneď na to sa mohli radovať aj Zlaté Moravce, ale Pavlovičova šanca bola vykopnutá Karhanom na čiare. Po hodine hry nezvýšil vedenie Sabo, ktorý sa rútil na Kuciaka sám. Strelou ale bránu tiež netrafil. V 72. minúte unikal cez obranu Trnavy Bernáth a po súboji s Rusovom si vypýtal penaltu. Tú premenil Pavlovič a začínalo sa odznova - 1:1. Strhnúť vedenie na svoju stranu chcel Orávik, ale Rusov ho vychytal a podobne si viedol aj pri jedovatej strele Janiča. ViOn mal v závere viac šancí a rozhodnúť mohol Bolinha. Po ďalšej dobrej akcii ale trafil iba brvno. K Slovanu sa tak Moravce nepriblížili viac, ako pred týmto kolom, no zimujú na fantastickej striebornej priečke. Za to Trnava bude na dne minimálne do prvého jarného kola, teda do začiatku marca.

Autor: Ľubomír Hudačko