19.05.2013 14:00 CET
1 : 0
(1:0)

FC Zlaté Moravce - Slovan Bratislava 1:0

Vplyvom istoty titulu nehral Slovan s takou ľahkosťou ako inokedy, resp. potvrdil nemohúcnosť a slabú formu z ostatných zápasov aj proti Zlatým Moravciam. ViOn-u podľahol 0:1, ale vzhľadom na majstrovské oslavy si to mohol dovoliť.

Oko diváka v zápase málokedy zaplesalo, hoci solídna návšteva by si to iste zaslúžila. Skóre sa mohlo meniť v 8. minúte, ale center Pauscheka Halenár do siete nedopravil. Chýbal mu kúsok presnosti, mieril totiž tesne vedľa žrde. Trestali preto Zlaté Moravce. V 24. minúte zahrávali rohový kop, ktorý Ondráš ešte predĺžil na Obročníka. Jeho hlavička prekonala Putnockého aj so šťastím a bolo 1:0. Po polhodine hry mohlo byť vedenie domácich zvýšené. Hodek sa rútil na brankára úplne sám, no v čistej šanci trafil iba do jeho nôh. Viac sa toho v prvom polčase neudialo, Slovan neukázal prakticky nič a po slabučkom výkone absolútne zaslúžene prehrával.

Po zmene strán mohol vyrovnať Gorosito, ale po prihrávke Kladrubského mieril len vysoko nad bránu. Stav tak ostal nezmenený. V 56. minúte si pokutový kop nevypýtal Kuzma, pretože rozhodca videl situáciu zblízka. Pätnásť minút pred koncom sa k strele z voleja dostal Čikoš, ale parádny projektil mu dobrým zákrokom zneškodnil Kuciak. V 78. minúte nevyrovnal ani Soumah, spoza vápna mieril vedľa brány. O päť minút sa po rohu opäť nepresadil ani Čikoš a v následnom brejku neuspel pre zmenu Candrák. Putnockého, ktorý vybehol chcel prelobovať, no mieril mimo bránu. Zlaté Moravce mohli rozhodnúť pri šanciach Bernátha, lenže ten ani nadvakrát brankára neprekonal. Obrana belasých však horela a ukázalo sa, že stratený dych z minulých duelov nebol len ojedinelým prípadom. Majster by mal mať v závere ligy určite inú formu. V závere sa nič vážne neudialo a domáci si tri body postrážili bez problémov.

Autor: Ľubomír Hudačko