20.10.2012 17:30 CET
1 : 1
(1:0)

V Trenčíne sa zrodila deľba bodov

V súboji 13. kola Corgoň ligy medzi Trenčínom a Banskou Bystricou sa zrodila remíza 1:1. Síce bol opticky na ihrisku aktívnejší Trenčín, hostia podali kolektívny výkon a uhrali aspoň bod.

Domáci sa snažili od začiatku presadiť kombinačnou a aktívnou hrou. Napriek tomu si Trenčania vypracovali akciu len v 15. minúte, kedy po presnom centri hlavičkoval Depetris tesne vedľa. O tri minúty neskôr znovu smeroval center na Depetrisa, ale aj tentokrát mierila lopta vedľa ľavej žrde. V 23. minúte sa však domáci radovali z presného zásahu, po presnom centri prehlavičkoval Belica Ivan Díaz - 1:0. Domáci mali aj po strelenom góle optickú prevahu, no v 37. minúte takmer Volešák inkasoval. Vtedy sa pred skúseným gólmanom ocitol úplne voľný Ferenčík, ale Volešák skvelým vybehnutím zabránil mladému hráčovi Banskej Bystrice skórovať. Záver prvého polčasu mali vo svojej réžii domáci, ale svojimi kombináciami sa do pokutového územia Dukly nedostali. Po prvom polčase mal väčší dôvod na radosť domáci celok, ktorý gólom v polovici polčasu získal vedenie.

Aj v druhom polčase sa hralo prevažne pred bránou Belica. V 56. minúte nakopával Čögley loptu na kanoniera Depetrisa, ale ten aj tentokrát mieril vedľa. Zhruba o tri minútky neskôr pohrozil domáci Mondek, ale jeho strelu zlikvidoval Belic. Po jeho zákroku ešte dorážal hlavou Depetris, ale mieril vedľa. V nasledujúcich minútach domáci zatlačili hostí do vlastnej polovice, ale defenzíva hostí bola skvele zorganizovaná a koncentrovaná. Koncentrovaní naopak neboli domáci, ktorí v 69. minúte inkasovali nepríjemný úder. Hostia totiž vyrovnali gólom z kopačky Ferenčíka - 1:1. Tréner Adrián Guľa na menší herný výpadok svojho mužstva zareagoval dvoma striedaniami, ktoré oživili mužstvo. V 85. minúte nacentroval Lobotka presne na Mazana, ktorý so svojim zakončením určite nebol spokojný. V nasledujúcich minútach mal Trenčín nad Duklou prevahu, tú však nedokázal zúžitkovať a prišiel na domácej pôde o dva body, keďže remizoval 1:1 s Banskou Bystricou.

Autor: Filip Kubaliak