19.11.2011 14:30 CET
1 : 1
(0:0)

Šláger kola víťaza nespoznal

Spartak nedokázal zvíťaziť nad Žilinou, berie len bod po remíze 1:1. V druhom polčase sa gólom Karhana ujal vedenia, lenže neskôr premenil penaltu Mráz a stanovil konečný výsledok. Trnava tak ostáva na 1. mieste, ale zajtra ju môžu zosadiť z trónu Zlaté Moravce.

Od úvodu to bol hlavne boj o každý centimeter ihriska, ale ponúkli sa nám aj zaujímavé šance. V 7. minúte vyskúšal Krnáčovu pozornosť strelou Bicák. O pár chvíľ mal veľkú šancu Angelovič. Maboukov center Raška vyboxoval len pred hráča hostí, ale ten v dobrej pozícii vysoko prestrelil. Neskôr po rohovom kope minul tesne nad Piaček. Bola to opäť Žilina, ktorá mala ďalšiu šancu. V 20. minúte prešiel po pravej strane Ceesay, jeho center našiel opäť Angeloviča, ale tentokrát výborne zasiahol Raška. V ťažkej pozícii následne minul bránu Oravec. Hneď na to zaváhal Raška, keď mu vypadol center a Ceesay mohol otvoriť skóre, lenže v páde vystrelil slabo a na čiare zachránil Habánek. Následná bomba z druhej vlny od Piačeka skončila vysoko preč. V 25. minúte center Karhana usmerňoval Koubský, trafil ale len hornú sieť. Po polhodine hry pálil Habánek, keď mu priťukol Vyskočil. Tesne minul. V 33. minúte nebezpečne hlavičkoval aj Oravec, mieril vedľa v ťažkej pozícii. V závere polčasu ešte pálil tvrdo Procházka, aj jemu čosi ku zmene skóre ešte chýbalo.

Druhý polčas začal oveľa väčšou aktivitou pre zmenu domácich. V 50. minúte mal prsty v šanci Oravec, jeho hlavička s námahou Krnáča skončila nad brvnom. Následne sa na druhej strane rútil na Rašku Střihavka, ale úspešnejší bol český gólman, nie útočník. Potom sa ale predsa len skóre menilo. Procházkovu strelu obrana hostí odvrátila, ale len ku Karhanovi, ktorý spoza vápna namieril presne do rohu a otvoril skóre - 1:0. Po hodine hry chcel vyrovnať Piaček (to už hrala Žilina bez vylúčeného Mabouku), mieril vedľa. Na roh potom vytlačil dobrú strelu Ciprysa Krnáč. A poradil si aj s hlavičkou Oravca. V 77. minúte však nepochodil na druhej strane Raška. Ceesay stihol dlhú loptu, predsa si ju posunul a Raška možno zbytočne fauloval a bola z toho penalta. Tú bezpečne premenil Mráz a hralo sa odznova - 1:1. V 82. minúte mohol misky váh na svoju stranu strhnúť striedajúci Tomaček, ale z priameho kopu našiel iba pripraveného Krnáča. Následne strieľal ešte Ciprys, ale ani on sieť nerozvlnil. Nebezpečný center posielal na druhej strane aj Mráz, nechýbalo veľa, aby dal druhý gól v zápase. Tvrdá strela z priameho koptu Tomačeka nevyšla ani v minúte s číslom 87. V poslednej minúte mohol rozhodnúť Pich, ale po chybe, keď sa rútil na Rašku, napálil krásnu strelu len tesne vedľa žrde. Už v nadstavenom čase mala posledné slovo Trnava. Karhanov nákop našiel Oravca, ten ešte odcentroval do vápna, kde číhal Koubský, ale hlavičku nasmeroval trochu vyššie, ako je spojnica. Aj preto ostal stav už nezmenený, 1:1.

Autor: Ľubomír Hudačko