21.04.2012 15:30 CET
3 : 0
(2:0)

Slovan suverénne porazil ViOn

Slovan Bratislava dokázal v 28. kole uspieť na domácej pôde so Zlatými Moravcami pomerom 3:0. Toto dôležité víťazstvo drží stále Slovan v hre o titul.

Slovan úspešne vstúpil do duelu už v úvode. V 9. minúte otvoril skóre stretnutia Milinkovič, keď po krásnom sóle dokopol loptu do prázdnej bránky - 1:0. Tesne po štvrťhodine hry si belasí vytvorili peknú akciu: Grendel vysunul na pravú stranu Bagayoka, ktorého následný center poslal Piroska tesne vedľa. Tridsiata minúta priniesla dve zaujímavé udalosti: najprv hlavný arbiter vylúčil hosťujúceho Pavloviča, ktorý v čistej šanci fauloval Pauscheka a z následného priameho kopu poslal Grendel loptu tesne vedľa bránky Kuciaka. Presilovka Slovanu trvala len piatu minútu a hráči hneď zúžitkovali túto výhodu. Akciu začal Grendel prihrávkou na Milinkoviča, ktorý vzápätí nakopol loptu do ohňa, kde v páde zvýšil Meszáros - 2:0. V 42. minúte sa dostali k slovu aj hostia, ale hlavička Brčáka tesne minula bránku Kováča. Táto akcia bola poslednou, ktorá by stála za zmienku a preto prvý polčas skončil na Pasienkoch 2:0 v prospech Slovanu.

Už v 48. minúte musel Kuciak zasahovať pred Mészárosom, ktorý sa rútil do šance. O desať minút neskôr sa vyznamenal domáci brankár Kováč, keď vychytal vyloženú šancu Hodeka. Slovan mal v nasledujúcich minútach prevahu a belasí si aj vypracovávali šance, ale nedokázali ich premeniť. V 63. minúte sa však domáci presadili aj do tretice: Roman Konečný využil veľké zaváhanie Kuciaka a loptu z hranice šestnástky dokopol do prázdnej bránky - 3:0. V 75. a 78. minúte však Kuciak svoje zaváhanie sčasti odčinil, keď s prehľadom zlikvidoval hlavičky Smetanu a Szarku. V 83. minúte Hodek prekonal Kováča, no gól ViOnu neplatil pre postavenie mimo hry jeho autora. Vzápätí Kováč vychytal Bernátha v čistej šanci. Záver duelu sa už len dohrával a preto Slovan zvíťazil presvedčivo 3:0.

Autor: Filip Kubaliak