21.08.2011 19:00 CET
0 : 1
(0:0)

Čarnota zariadil Trnave tri body

Žilina v 6. kole Corgoň ligy hostila Trnavu. Žltozelení však nepotvrdili úlohu favorita a podľahli Trnave 0:1, ktorá doposiaľ skvele zvláda nahustený program.

Úvod zápasu patril Žiline. V 5. minúte ako prvý strieľal domáci Majtán, ale Raška jeho pokus zlikvidoval. Dlhšie sa potom hralo medzi šestnástkami, bez väčších šancí. Tá prišla až v 34. minúte, kedy musel Dúbravka kryť strelu Tomačeka. Onedlho rozohrávali domáci priamy kop, Barčíkovu strelu Raška vyrazil len pred seba a následne musela zakročiť dobre organizovaná obrana Spartaka. Do konca prvého polčasu sme už toho veľa neuvideli a tak sa skončil bezgólovou remízou.

Úvod druhej polovice hry mal rovnaký priebeh ako ten prvý. V 48. minúte pekne strieľal Majtán, ale Raška bol pozorný. Žilina sa snažila hrať ofenzívny futbal, ale ťažko sa presádzala cez dobre organizovanú obranu hostí. V 54. minúte na niekoľko minút prerušil hru hlavný rozhodca Kružliak, kvôli dymu z pyrotechniky, ktorú použili domáci fanúšikovia. V 64. minúte domáci Barčík pekne vysunul Střihavku, ale ten nezakončil ideálne a Raška s jeho pokusom nemal problémy. V 75. minúte mali domáci opäť sľubnú šancu: Loptu po ľavej strane potiahol Šulek, nacentroval "do ohňa" Ceesayovi, ale ten sa smolne pošmykol. V 78. minúte Trnava strelila gól z najväčšej šance v celom zápase: Rohový kop Vyskočila našiel hlavu Patrika Čarnotu, ktorý následne prekonal bezmocného brankára MŠK - 0:1. V závere sa snažila Žilina vyrovnať, mala aj nejaké sľubné akcie, ale skóre sa už nemenilo. Šošoni si tak pripísali prvú prehru v sezóne a to na domácej pôde proti Trnave.

Autor: Filip Kubaliak