20.05.2012 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Stredoslovenské derby vyhral Ružomberok

Posledné kolo Corgoň ligy malo na programe aj "derby cez kopec" Ružomberok - Banská Bystrica. Síce diváci nevideli najkrajší futbal, ale najväčším sklamaním duelu bola akurát divácka podpora, ktorá činila v tomto dueli len 591 divákov.

Spočiatku sa len mužstvá oťukávali, ale postupom času tempo hry pomaly stúpalo. V 13. minúte strieľal domáci Masaryk z dobrej pozície do bočnej siete. Tesne po štvrťhodine hry mal dobrú šancu domáci Ďubek, ale netrafil bránu Budinského, ktorý odohral v bráne v drese Dukly svoju premiéru v Corgoň lige. V 33. minúte z hranice šestnástky vypálil Serečin, ale ani ten nedokázal prekonať Budinského. O šesť minút neskôr však pohrozili aj hostia, ale strela Ľuptáka z 20 m neprekvapila Hrdličku. V čase, kedy už diváci počítali sekundy do polčasového hvizdu, sa domáci ujali vedenia. Jurkemik presným centrom našiel Masaryka, a najlepší kanonier tohtoročnej sezóny Corgoň ligy krásnou strelou poslal Ružu do vedenia - 1:0.

Druhý polčas bol oveľa slabším ako ten prvý. Dlho sa hralo len medzi šestnástkami a najmä bez šancí. Pohrozil až v 73. minúte hosťujúci Augustín, ktorého krížna strela nenašla svoj cieľ. O tri minúty neskôr na rovnakej strane pohrozil tentokrát Brašeň, ten však zblízka nenasmeroval loptu do siete. V závere si ešte domáci poistili svoje víťazstvo, keď sa po peknej prihrávke Masaryka presadil Almaský - 2:0. Zápas sa tak skončil víťazstvom 2:0 pre Liptákov, ktorí sa pekne rozlúčili nielen so sezónou, ale aj s trénerom Alešom Křečkom, ktorý po krátkej misii onedlho skončí na lavičke MFK.

Autor: Filip Kubaliak