01.10.2011 17:30 CET
2 : 0
(1:0)

Ružomberok si poradil s Banskou Bystricou

V 11. kole sa na Liptove odohralo stredoslovenské derby medzi Ružomberkom a Banskou Bystricou. Ružomberok je pod taktovkou nového trénera mimoriadne úspešný, Aleš Krěček vyhral aj svoj druhý duel na lavičke MFK, keďže porazil Banskú Bystricu 2:0.

Prvá vážnejšia akcia zápasu sa vyskytla v 11. minúte, kedy si na center nabehol Masaryk, ten však loptu nezasiahol a prebral ju nakoniec Ďubek, ktorý následne mieril nad. V 17. minúte na druhej strane zahrával priamy kop Bažík, ktorý našiel hlavu Kupčíka, ten však v dobrej pozícii zakončil nad. O šesť minút vystrelil domáci Vavrík, tesne však prestrelil bránu Belica. O minútu sa dostal Ružomberok do vedenia, keď sa po dobrej akcii presadil Anton Sloboda - 1:0. Tesne po polhodine hry Belic vyrazil strelu Skaláka len pred seba, ešte sa o zakončenie pokúšal Hoferica, na loptu však nedočiahol. V 34. minúte sa Sloboda ocitol pred Belicom, ale tentokrát proti nemu neuspel. O tri minúty na druhej strane nevyužil šancu Jakubko, keď mieril vedľa brány Hrdličku. O necelú minútu pekne zakončil Ďubek, skúsený brankár Dukly však jeho pokus zneškodnil. V závere polčasu sa ešte hostia natlačili pred bránu Hrdličku, ale z mierneho tlaku nič nevyťažili. Po prvom polčase viedli domáci zaslúžene 1:0.

V 54. minúte zvýšili domáci svoje vedenie, keď loptu napokon dorazil do siete Peter Hoferica - 2:0. O tri minúty pohrozil kanonier Masaryk, Belic vyrazil jeho delovku na roh. Od polovice druhého polčasu hostia mierne otvorili hru, snažili sa niečo urobiť s výsledkom, ale nepodarilo sa im to splniť. Totiž Ružomberok si ustrážil vedenie v pomere 2:0 a získava tak tri cenné body.

Autor: Filip Kubaliak