17.09.2011 17:30 CET
0 : 1
(0:0)

FC Zlaté Moravce - Spartak Trnava 0:1

Pred vynikajúcou atmosférou si zmerali sily domáci Zlatomoravčania a hostia z Trnavy. V pomerne vyrovnanom dueli vyšli úspešnejšie hostia, keďže Spartak vyhral v Zlatých Moravciach tesne 1:0.

V Zlatých Moravciach sa hral od úvodu ofenzívny futbal. V 7. minúte domáci Babic šikovne nahral na Hrušku, ktorého následnú strelu Raška kryl. Na druhej strane sa v dobrej šanci ocitol Oravec, ale zblízka nedokázal Kuciaka prekonať. V 20. minúte z diaľky vypálil Pavlovič, lenže Raška bol pozorný. V 22. minúte hosťujúci Procházka spoza šestnástky nádherne vystrelil, ale Kuciak si dokázal s jeho strelou poradiť. Po polhodine hry center Babica našiel hlavu Pavelku, jeho hlavičkové zakončenie však tesne minulo bránu Rašku. V 38. minúte chcel hosťujúci Karhan strelou prekvapiť Rašku, ten však jeho pokus nakoniec vyrazil. V závere prvého polčasu mali domáci sľubnú šancu: Pavlenda sa zbavil domácich obrancov, posunul loptu Candrákovi, jeho center našiel Hrušku, ale ten nedokázal zblízka doraziť loptu do siete.

V druhom polčase úroveň hry mierne upadla a hralo sa dlhšie bez šancí. Tá prišla v podaní ViOn-u až po hodine hry, kedy Babicov center sklepol Pavelka na Hrušku, ten napálil len obrancu Spartaka. O päť minút neskôr sa zrodila podobná situácia, Hruška ale tentokrát vystrelil vedľa. V 67. minúte striedajúci Brčák vybojoval loptu po súboji s Diallom, pekne uvoľnil Pavelku, ktorý vystrelil len do obrancu Trnavy, ešte sa z odrazenej lopty snažil prekvapiť Orávik, ktorého strelu Raška aj s pomocou tyčky zneškodnil mimo. V 76. minúte pekne vystrelil domáci Orávik, ale jeho pokus mieril tesne vedľa. V 84. minúte Trnava zmenila osud stretnutia, keď Vyskočil peknou strelou k ľavej žrdi prekonal Kuciaka - 0:1. V záverečných minútach sa domáci snažili o vyrovnanie, hostia si však svoje vedenie ustrážili.

Autor: Filip Kubaliak