17.03.2012 14:30 CET
2 : 0
(1:0)

Dukla vyhrala stredoslovenské derby

V 22. kole Corgoň ligy bolo na programe aj stredoslovenské derby medzi Banskou Bystricou a hosťami z Ružomberka. V "derby cez kopec" dominovali tentokrát Banskobystričania, ktorí porazili Liptákov 2:0.

Pod Urpínom sa od úvodného výkopu snažili hrať obe mužstvá ofenzívny futbal. A už od úvodu nechýbali ani pekné akcie. V 5. minúte dobre vystrelil hosťujúci Vavrík, ale Gyombér loptu zblokoval mimo bránky. Na opačnej strane sa onedlho pokúšal skórovať peknou strelou Pančík, ale brankár hostí Libor Hrdlička efektne zasiahol. Keď prebiehala ôsma minúta, hostia mali vyloženú šancu na skórovanie: v dobrej pozícii vystrelil zblízka Skalák, ale Belic loptu nepustil za svoj chrbát. Hosťom približne o desať minút neskôr zase nevyšiel ani rýchly protiútok: Vavrík krásne našiel kanoniera Masaryka, ale ten mieril náledne z hranice šestnástky vedľa. Onedlho na druhej strane nepresne zakončoval aj Augustín. V polovici prvej časti hry zahodil veľkú šancu Matúš, ktorý sa po prihrávke Poljovku ocitol zoči-voči Hrdličkovi, ale mieril vedľa. Po polhodine hry sa však Dukla dočkala gólu: Vojaci zahrávali rohový kop, a po centri Turňu z pravej strany hlavičkoval presne urastený stopér Marek Hlinka - 1:0. O niekoľko málo minút neskôr Augustínova tvrdá strela z priameho kopu narobila Hrdličkovi komplikácie, ale napokon si s jeho pokusom poradil. V závere sa snažili obaja účastníci kombinovať a predviesť nejaké akcie, ale kopec nepresností už bolo všetkým do konca polčasu. Po ňom Dukla vyhrávala 1:0.

Hneď po zmene strán sa domáci dostali do dobrej príležitosti, keď tečovaná streka Hučka narobila Hrdličkovi opäť problémy. V 52. minúte sa dostala lopta k striedajúcemu hosťujúcemu hráčovi Serečinovi, ale ten pálil z dobrej pozície vedľa. Domáci mali postupom času stále väčšiu aktivitu a prevahu a v 56. minúte sa im aktivita vyplatila. Totižto z priameho kopu z 30 m poslal loptu do šibenice Augustín - 2:0. Liptáci sa snažili znížiť, ale dlhšie sa im to nedarilo. Napríklad v 66. minúte kanonier Masaryk z ľavej strany prízemnou strelou Belica neprekvapil a o pár minút po narážačke Masaryka so Serečinom sa aktuálny najlepší strelec Corgoň ligy tentokrát nepresadil. Ďalej neuspel ani v 72. minúte Skalák. V 80. minúte mohol znížiť Štefan Pekár, ale Belic však dobre zasiahol. O dve minúty neskôr mal gól na kopačke aj ďalší Ružomberčan Markovič, ale lopta išla napokon tesne vedľa domácej bránky. Hostia v závere chceli vsietiť kontaktný gól, ale ten už kvôli skvele hrajúcej domácej obrane dať nepodarilo. Ružomberské strelecké trápenie na jar pokračuje, pod Urpínom gól nedali a naopak dva inkasovali.

Autor: Filip Kubaliak