12.05.2012 17:30 CET
1 : 2
(1:0)

Mazan v závere spasil Trenčín

Banská Bystrica hostila v 31. kole pred slabou diváckou kulisou Trenčín. Hostia ukázali svoju kvalitu a dokázali otočiť nepriaznivý stav napokon v závere zápasu, kedy v presilovke o jedného hráča (po vylúčení Vajdu) vsietil gól Róbert Mazan na konečných 2:1 pre AS.

Prvý polčas pod Urpínom veľa krásy nepriniesol, keďže sa hralo prevažne v strede poľa a mužstvá produkovali len málo šancí. V 14. minúte vyskúšal Hučko pozornosť Volešáka, ktorý si s jeho strelou však poradil. V 32. minúte sa dostali domáci do šance, Kuzma dobrým centrom do malého vápna našiel Hučka, ktorý hlavičkou prestrelil Volešáka a dostal tak Duklu do vedenia - 1:0. V ďalších minútach sa hral akurát bojovný súboj v strede poľa a tak sme ďalšie šance viac-menej nevideli.

Druhý polčas bol už o dosť kvalitnejší a krajší ako ten prvý. V 48. minúte mal dobrú šancu na vyrovnanie Peltier, ale zblízka neuspel proti Borošovi. Čo sa nepodarilo Peltierovi v 48. minúte, to sa podarilo Godálovi o osem minút neskôr, ktorý po štandartnej situácii prízemnou strelou prekonal Boroša - 1:1. V 64. minúte pohrozil pred Volešákom domáci Augustín, ale voči skúsenému gólmanovi Trenčína neuspel. V 80. minúte bol vylúčený Patrik Vajda, ktorý musel odísť predčasne pod sprchy po druhej žltej karte. V 84. minúte však mohol hostí aj v oslabení dostať do vedenia Slančík, ale mal smolu a nastrelil tyč. V závere mali hostia naopak šťastie, keď v druhej minúte nastaveného času po tečovanej strele z diaľky rozhodol Robert Mazan - 1:2. Trenčín tak šťastne pod Urpínom získal tri cenné body, ktoré ich momentálne posúvajú na 5. priečku.

Autor: Filip Kubaliak