04.03.2012 15:05 CET
2 : 2
(1:2)

AS Trenčín - Dukla Banská Bystrica 2:2

Trenčín v 20. kole hostil na domácej pôde tabuľkového suseda z Banskej Bystrice. V zápase malo vyše dve tisícky fanúšikov možnosť vidieť zaujímavý duel s množstvom šancí na oboch stranách. Deľba bodov po konečnej remíze 2:2 je spravodlivá.

Spočiatku sa obe mužstvá len oťukávali a hrali viac v obrane, postupne sa však obaja súperi pustili aj do hry v ofenzíve. Skóre v 19. minúte otvorili hostia, keď Augustínov rohový kop našiel v malom vápne hlavu voľného Hlinku, ktorý následne hlavičkou rozvlnil sieť - 0:1. Hneď po výkope nasledoval útok domácich, Hlohovský presne nacentroval na Peltiera a ten poľahky vyrovnal - 1:1. Trenčín sa potom ukázal aktívnejšie a snažil sa hrať smerom dopredu. Onedlho Peltierovu i Depetrisovu nebezpečnú hlavičku Belic zlikvidoval. Päť minút pred koncom prvej polovice hry zakončil Matúš svoj rýchly protiútok umiestnenou strelou k žrdi a Dukla opäť viedla - 1:2. V prvom polčase tak diváci videli tri góly a pomerne zaujímavý súboj.

V 55. minúte po skrumáži zakončil hlavičkový biliard tesne pred bránkovou čiarou Peltier a pretlačil loptu už druhýkrát do siete Belica - 2:2. V 66. min mal vyloženú šancu domáci kanonier David Depetris, ale nanešťastie pre domácich v dobrej pozícii bránu prestrelil. Hostia sa zrejme uspokojili s bodom a svoju hru nepochopiteľne zamerali len na obranu. Síce podnikli hostia aj nejaké brejky, vôbec sa nepresadili. V závere sme videli šancu Godála na domácej strane a Laksíka na opačnej strane, ale gól už nepadol. Vzhľadom na priebeh zápasu je deľba bodov napokon spravodlivá.

Autor: Filip Kubaliak