04.05.2011 17:30 CET
1 : 0
(1:0)

Trnava prekvapila a porazila Žilinu 1:0

V stredu o 17:30 privítala Trnava hostí zo Žiliny. Pred chabou diváckou kulisou vyhrali nakoniec domáci hráči, ktorí porazili šošonov tesne 1:0.

Domáci sa snažili od prvej minúty prekvapiť hostí, tým ale skvele hrala obrana. Prvú strelu na bránu mal ale hosťujúci Ceesay, jeho pokus Raška s prehľadom zlikvidoval. O štyri minúty na druhej strane skúšal šťastie Diallo na hranice šestnástky, trafil iba Piačeka, ktorý skvele zbolokoval jeho strelu. V 27. minúte hlavičkoval domáci stopér Gross po priamom kope a skutočne narobil problémy Krnáčovi v žilinskej bráne. Neskôr sa hralo prevažne v strede poľa chýbali aj dlhšiu dobu šance. V 40. minúty sa domáci dostali do vedenia, keď skvele zahral priamy kop Kone, ktorý oblúčikom nádherne prehodil prekvapeného Krnáča - 1:0. Do konca polčasu sa už stav nezmenil, teda sa nič zaujímavé neudialo.

Po zmene strán sa Žilinčania snažili o vyrovnávajúci gól. V 55. minúte po priamom kope Mráza strieľal Piaček, ale neuspel ani tentokrát. V 64. minúte mohli domáci zvýšiť svoje vedenie, keď striedajúci Bernáth po spolupráci s Wellingtonom úplne voľný pred bránou poslal loptu vedľa. V 80. minúte si Spartak opäť vypracoval peknú akciu, ale červeno-čierny neuspeli. V 82. minúte sa šanci ocitol Lietava, ale jeho strelecký pokus Raška zlikvidoval. V 84. minúte domáci Petráš potiahol loptu, následne dostal loptu na Wellingtona, ale ten vo výbornej šanci neprekonal Krnáča. Ďalej sa už nič zaujímavé neudialo a zápas skončil výsledkom 1:0 pre Trnavu.

Autor: Filip Kubaliak