23.10.2010 17:30 CET
0 : 0
(0:0)

Spartak Trnava - FC Zlaté Moravce 0:0

V Trnave sa v rámci 13. kola Corgoň ligy zrodila bezgólová remíza. Zlaté Moravce prečkali veľký tlak domácich a pripisujú si do tabuľky dôležitý bod.

Stretnutie začalo sľubnými šancami andelov. Dopredu sa prebíjal Koné, Kuciak zasahoval len tak-tak. Hneď na to musel zasahovať hosťujúci brankár po hlavičke toho istého hráča. Veľmi aktívna Trnava mala príležitosti aj pri Bicákovom pokuse vysunúť Dialla, lopta sa do brány nedostala. Následne neuspel ani Procházka a tak sa z ničoho nič sa dostal do príležitosti Stojanovič, šance sa však zľakol a trestuhodne nepremenil obrovskú šancu na zmenu skóre pre svoj tím. V 24. minúte dobre hlavičkoval Gross, vyznamenať sa musel Kuciak. Onedlho skvele vysunul Koné Čoriča, ale ten takisto sám pred gólmanom nepochodil. Po polhodine hry sa k hlavičke dostal Candrák a tentokrát musel hasiť Raška. Ak sa podarilo dostať loptu do siete, bol zamávaný ofsajd. V závere mal ešte možnosť Babic, trafil nepresne.

Druhá štyridsaťpäťminútovka začalo skúškou pre brankára Rašku, ten bol pozorný a Chrenov pokus zlikvidoval. V 52. minúte si pokutový kop pýtal Stojanovič, neuspel a neskôr strieľal síce z uhlu, ale nebezpečne. V nasledujúcich minútach sa ani jedno mužstvo nepreukazovalo po futbalovej stránke, nepresné lopty a kúskovanie hry vyústilo do nudy. Množili sa aj fauly, evidentne sa hostia chceli všemožne dopracovať aspoň k remízovému výsledku. Veľkú šancu mal v 65. minúte Bicák, Kuciaka natiahol, ale neprekonal. Trnava sa snažila hrať útočne, ale hostia sa dobre bránili, lopty lietali nepresne. V 76. minúte vyslal Bicáka do šance Wellington, ale ten v dobrej možnosti pálil tesne vedľa. V 82. minúte dobre do šestnástky centroval Koné, výborný Kuciak opäť dobre zasiahol. Gól po centri nedal ani Gross, ViOn sa zatiahol do obrannej činnosti ešte viac. Na posledné minúty ešte nastúpil hrdina z ostatného vzájomného súboja Orávik, ale ani on bezgólový stav zmeniť nedokázal a mužstvá si tak body podelili.

Autor: Ľubomír Hudačko