21.05.2011 17:30 CET
3 : 1
(1:1)

Slovan definitívne majstrom po výhre nad Dubnicou

Na Pasienkoch dokázal Slovan Bratislava poraziť poslednú Dubnicu 3:1 a získal tak už rekordný 6. majstrovský titul od samostatnosti Slovenska. Porazení Považania môžu ďakovať nováčikovi Zlatým Moravciam za to, že dokázali poraziť predposledné Košice 1:0, teda MFK má stále nádej na záchranu v Corgoň lige.

Domáci mali prevahu už v úvodných minútach. V 5. minúte po nacvičenom signále Šebo po priamom kope prepustil loptu Grendelovi, ktorý však následne prestrelil bránu Kováča. O štyri minúty neskôr unikol po ľavej strane Guédé, snažil sa nacentrovať do ohňa, ale jeho nahrávku nikto nezúžitkoval. Na opačnej strane vypracoval Šulek v 10. minúte šancu pre hostí, keď po peknom úniku pätičkou prihral Bruškovi, ktorý len v šestnástke fauloval obetavého Guédého. V 19. minúte sa belasí dostali do vedenia, keď Guédé sa na hranici 16-tky dostal k odrazenej lopte a ľavačkou ju poslal k ľavej žrdi - 1:0. O tri minúty neskôr mohla Dubnica vyrovnať, keď sa Hrdlička na polovici ihriska pošmykol, následne po chybičke obrancu Slovana Polách postupoval sám na Putnockého, ale jeho nedôrazný lob však neznamenal pre Putnockého nebezpečenstvo. V 32. minúte brankár hostí zle odkopol loptu, dostal sa k nej Šebo, následne vystrelil spoza šestnástky, ale brankár Dubnice napravil svoje zaváhanie. V 35. minúte sa Považanom podarilo z ojedinelej akcie vyrovnať: Polách nahral na Vavríka, ktorý slabou strelou k ľavej žrdi prekonal Putnockého - 1:1. V 44. minúte mohli ísť Považania do vedenia, ale Šulek osamotený pred bránou Kováča nedobre trafil loptu. Prvý polčas tak skončil na Pasienkoch remízou 1:1.

Po zmene strán sa ocitol v dobrej šanci Šebo, mieril však len do bočnej siete. V 63. minúte sa ale tento kanonier gólovo presadil, keď zblízka dorazil do siete prihrávku od striedajúceho Halenára - 2:1. V 66. minúte vystrelil na opačnej strane Polách, ale jeho slabučká strela nenarobila Putnockému problémy. V 72. minúte sa snažil dostať do pokutového územia hosťujúci Tomáš Zápotoka, ale Kolčák mu skvelým čistým zákrokom zabránil ísť do šance. O štyri minúty neskôr hosťujúci Ižvolt poslal strieľaný center pred Putnockého, ktorý mal ale s plachtiacou loptou poriadne problémy a loptu vyrazil na rohový kop. Najlepší strelec Slovanu Bratislava Filip Šebo napokon dosiahol svoj jubilejný 20. ligový gól, keď v 86. minúte skóroval do prázdnej bránky po prihrávke Žofčáka - 3:1. Slovan si už do konca duelu postrážil vedenie a po konečnom hvizde hlavného rozhodcu sa mohli Belasí radovať s ďalšieho majstrovského titulu a vytúženého double.

Autor: Filip Kubaliak