01.08.2010 19:30 CET
3 : 0
(0:0)

Slovan Bratislava - FC Zlaté Moravce 3:0

V nedeľu o 19:30 v dohrávke 3. kola Corgoň ligy Slovan Bratislava privítal na Pasienkoch nováčika ligy Zlaté Moravce. V zápase sa zrodila očakávaná výhra domácich, keď belasí vyhrali na domácej pôde na úkor nováčika jednoznačne 3:0.

Spočiatku mierne dominoval domáci Slovan. V 18. minúte domáci Ivana z dobrej pozície minul Kuciakovu bránu. V 21. minúte sa predviedol domáci Bagayokovo, ale jeho pokus vyrazil nohami pozorný Kuciak. V 25. minúte sa opäť blysol hosťujúci brankár, keď technickú strelu Ivanu vyrazil na rohový kop. O dve minúty neskôr vystrelil domáci Sylvestr spoza šestnástky, ale jeho pokus tesne minul bránu hostí. Onedlho domáci brankár Matúš Putnocký včas odkopol loptu pred urasteným Stojanovičom. V 37. minúte mali hostia vyloženú šancu, ktorú Tomko trestuhodne nepremenil. V závere polčase hosťujúci Tomko vystrelil, ale Putnocký bol pozorný. Do konca polčasu už gól nepadol a po polčasovom hvizde oba tímy odchádzali do šatne za bezgólového stavu.

Domáci mali v druhom dejstve spočiatku prevahu. V 47. minúte ale Sylvestr zblízka neprekonal pozorného Kuciaka. V 53. minúte hosťujúci brankár odvážne vybehol a zmaril tak šancu domácim. O tri minúty neskôr brankára hostí neuveriteľne zaskočil domáci Grendel a krásnou strelou z priameho kopu otvoril skóre - 1:0. V 70. minúte mali domáci možnosť zvýšiť z pokutového kopu, keď hlavný rozhodca rozhodca Valášek nariadil penaltu za klasický súboj v pokutovom území, ale Dosoudil následne poslal loptu iba do žrde Kuciakovej brány. O päť minút neskôr domáci Ivana pekne nahral na osamoteného Grendela, ktorý následne zblízka prekonal bývalého brankára Rimavskej Soboty - 2:0. Zvýšiť mohol v 78. minúty Sylvestr, ale Kuciak jeho strelu nohami vyrazil. Desať minút pred koncom stretnutia pohrozili tentokrát hostia, ale peknú strelu kapitána Kuračku z 25 metrov Putnocký vyrazil na roh. V 86. minúte sa cez hostí preštrikoval Grendel, obrana ViOn-u ho následne nedovolene zastavila a nariadený pokutový kop zahrával samotný Grendel, ktorého strela skončila na brvne a Kiss z dorážky až na tretíkrát zvýšil - 3:0. Slovan Bratislava tak po úspešnom výsledku z Belehradu nesklamal ani na domácom prostredí.

Autor: Filip Kubaliak