18.09.2010 17:30 CET
1 : 1
(0:0)

MFK Ružomberok - FC Zlaté Moravce 1:1

Zaujímavý duel priniesol na Liptove deľbu bodov. Ružomberok neudržal vedenie a doma len remizoval so Zlatými Moravcami 1:1.

Babic hneď na začiatku zápasu nebezpečne strieľal, ale lopta sa skrútila mimo brány. V 5. minúte zahrozili domáci, Pilár dal šancu vyniknúť Kuciakovi. Zlaté Moravce však dobre bránili a Ruža sa k slovu veľmi nedostávala. V 21. minúte mal veľkú šancu Kroupa, po skrumáži trafil brvno. Ďalšie minúty priniesli nudu, ktorú našťastie vystriedal živší futbal, šance mal na domácej strane najmä Kroupa s Pekárom, ale Kuciak bol pozorný. Nevyšla ani kombinácia s Chovancom, či s Maslom po polhodine hry. Ku koncu polčasu sa dostal k slovu aj hosťujúci Janečka, no polocenter bol nepresný. Obrovskú šancu spálil Pekár v závere polčasu, po pase sa mýlil z bieleho bodu.

Druhý polčas začal šancou Ružomberka, Pekár po centri loptu neumiestnil a tak skóre neotvoril. V 58. minúte sa po otočke mohol vyznamenať Chren, ale strelu odbila do autu žrď. Oba tímy sa dopĺňali v chybách aj v príležitostiach, jedna spálená striedala druhú, Zlaté Moravce sa naďalej dobre bránili. Ružomberok sa po rohovom kope konečne presadil, v 61. minúte nikým neatakovaný Kroupa hlavičkou otvoril skóre. Penksa sa vyznamenal po hodine hry, ale z následného rohového kopu všetko prestrelil Náther a volejom vyrovnal na 1:1.

Futbal sa rozbehol, centrované lopty v sieti nekončili, aj keď domáci mali k tomu miestami veľmi blízko. Z priameho kopu sa Náther šikovne pokúšal prekvapiť Penksu, to bežala 71. minúta. Zlaté Moravce sa neujali vedenia ani po hlavičke Chrena. Pekár a ani Kroupa následne nestrhli vedenie na svoju stranu, vyznamenal sa Kuciak. Hostia boli nebezpeční po rohoch, veľkú šancu mal v 83. minúte Kuračka a šance sa rodili aj pre domácich, no nikto sa už do listiny strelcov nezapísal a obe mužstvá si do tabuľky pripisujú bod.

Autor: Ľubomír Hudačko